Güncel

NVİDİA CEO'sundan Android'e övgü dolu sözler!

Oyun dünyasının tahtındaki isim Android için bu sözleri söyledi!


Oyun dünyasının ileri gelen firmalarından Nvidia'nın Ceo'su Jen-Hsun Huang, geçtiğimiz günlerde Google'ın mobil işletim sistemi Android hakkında övgü dolu sözlere imza attı. Huang, tüm zamanların en iyi yeniliklerini sunan, sıradanın dışında en ezber bozan  ve ses getiren bir işletim sistemi olarak nitelendirdi.

İçeriğinde barındırdığı bulut sisteminin faydalarına değinen Huang, Android ile yapılabileceklerin sınırı olmadığına değindi.   Kaliteli grafik kartlarıyla pazarın en büyük firmalarından olan Nvidia'nın Ceo'sunun kişisel fikirlerini Android için dile getirmesi ise kafalarda çeşitli sorular uyandırdı.

1383912165_74f6nvidia-jen-hsun-huang.jpg

Yılın 3. çeyrek sonuçları için mikrofon başına geçen Huang, Tegra 4 işlemcilerinin başarısında en büyük payın Android'e ait olduğunu dile getirdi. Bu konuyla alakalı olarak değinmek gerekirse Nvidia'nın el konsolu Shield'in, Tegra 4 işlemcisiyle, Android işletim sisteminden gücünü aldığını söylemek gerekir. Belki de 2 şirket arasında bu denli olumlu gelişen diyalogların sebebi budur. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.