Güncel

O bankalar, PayPal ve Apple Pay'e rakip olmaya hazırlanıyor!

Amerika'nın en büyük bankaları, PayPal ve Apple Pay'e rakip olmak için dijital cüzdan başlatacak!

O bankalar, PayPal ve Apple Pay'e rakip olmaya hazırlanıyor!

Dünyanın dört bir yanındaki finansal kurumlar ve kuruluşlar, blok zinciri ve kripto para birimleri gibi operasyonlarını iyileştirmek için yenilikçi yollar ararken, birkaç bankacılık devi dijital bir cüzdan başlatmak için para transferi hizmeti Zelle'den yardım istedi.

O bankalar, PayPal ve Apple Pay'e rakip olmaya hazırlanıyor!

Nitekim, JPMorgan Chase, Bank of America, Wells Fargo, Capital One Financial, US Bancorp, PNC Finansal Hizmetler Grubu ve Truist Financial, The Wall Street Journal'ın 23 Ocak'ta bildirdiğine göre, cüzdanı 2023'ün ikinci yarısında çalıştırmayı planlıyor.

Zelle'den ayrı olarak işleyen cüzdan, Zelle'nin operatörü, bankanın sahip olduğu ortak girişim Early Warning Services (EWS) ve PayPal tarafından yönetilecek.

Dijital cüzdanın satış noktası

Bilhassa, geleceğin dijital cüzdanı, diğer hizmetlerde olduğu gibi kullanıcıların kart numaralarını girmelerini gerektirmeyecek ve bunun, bankaların beklediği gibi, tacirlerin parasına, itibarına mal olabilecek dolandırıcılık ve ödeme reddi riskini azaltacağı bildiriliyor.

Spesifik olarak, kullanıcıların yalnızca ödeme sırasında e-posta adreslerini girmeleri istenecek, bunun üzerine satıcı EWS'ye ping gönderecek ve bu da, kullanıcının hangi kartlarının cüzdanla kullanılabileceğini belirlemek için bankalarla bağlantı kuracaktır. daha sonra seçimlerini yapabilir veya satın alma işleminden vazgeçebilir.

Ayrıca, cüzdan 150 milyon banka ve kredi kartını destekleyecek ve ödemelerini düzenli yapan, son yıllarda kartlarını çevrimiçi kullanan ve bir telefon numarası ve bir e-posta adresi vermiş olan ABD'li tüketicilere odaklanacak.

Dijital cüzdan şimdilik Visa ve Mastercard kredi ve banka kartlarıyla çalışacak, Discover Financial Services gibi diğer kart ağlarıyla pazarlıklar sürüyor.

İlginç bir şekilde, Apple daha önce finansal hizmet sektörüne daha derin bir adım attı ve Goldman Sachs ile bir tasarruf hesabı ve 'şimdi al, sonra öde' teklifi üzerinde çalışmak için ortaklık yapıyor.

PayPal fiyatı üzerindeki etkisi

Bu arada, WSJ raporunun yayınlanmasından sonra, PayPal'ın hisseleri kısa bir süre için %2,76 düşerek 78,97 dolardan 76,79 dolara düştü, ancak daha sonra toparlandı ve 23 Ocak'ta Finbold tarafından alınan verilere göre, basın zamanında 78,90 dolardan el değiştirdi.

O bankalar, PayPal ve Apple Pay'e rakip olmaya hazırlanıyor! - Resim : 1

PayPal 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

2022'de, para transferi hizmeti, pandemi sırasında ATM'ler ve ATM'ler ve bankamatikler çalışmaya başladığında patladığından, dolandırıcılık ve ihtilaflı işlemlerin ele alınmasıyla ilgili endişelerin ortasında, yukarıdaki bankalar çevrimiçi alışverişlerde Visa ve Mastercard yerine Zelle'in kullanılmasına izin verecek bir plan üzerinde kafa yoruyorlardı. nakit paranın yerini dijital para transferleri aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.