Güncel

O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca arabalarına ortalama 438 bin Euro harcıyor!

Yeni bir çalışma, İngiltere sürücülerinin ömürleri boyunca arabalarına ortalama 438 bin Euro harcadığını ortaya koydu! Bu, Fransa, Almanya ve Yeni Zelanda'dan gelen sürücülerin ödediğinden daha fazla.

O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca arabalarına ortalama 438 bin Euro harcıyor!

CarMoney ekibinin (kendi adını 'araba finansmanı ninjaları') yaptığı son analiz, arabayla ilgili maliyetler için, ingiliz halkının yılda ortalama 2.835 £ harcadığını gösteriyor.

O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca arabalarına ortalama 438 bin Euro harcıyor!

"Statista, Nimblefins, AA ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi kaynaklardan" veri alan ekip, yakıt, sigorta, onarım, servis, yol vergisi ve yıllık zorunlu testlerin işletme maliyetlerinin yanı sıra araba satın alma maliyetlerini karşılaştırdı. Görünüşe göre, İngiliz sürücüler 60 yıllık bir kullanım ömrü boyunca arabalara ortalama yaklaşık 438.000 £ harcıyor, araba satın alma faktörü hesaba katıldığında ABD'den sonra ikinci sırada.
 
Bu toplam ortalama araba maliyetlerinden tahmin edildi ve ekip yalnızca beş büyük ölçüde arabaya bağımlı ülkeye odaklandı: Fransa, Almanya, Yeni Zelanda, ABD ve Birleşik Krallık. Ancak, Avrupa'daki muadillerimizin aksine, ülkelerin yakıt, onarım ve sigortaya harcadıklarını kabaca da olsa karşılaştırabilme görünürlüğü oldukça ufuk açıcı.

O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca arabalarına ortalama 438 bin Euro harcıyor! - Resim : 1

Birleşik Krallık sürücüleri, Fransız ve Alman sürücülere kıyasla arabalarını tamir etmek için neredeyse iki kat daha fazla para harcıyorlar ve ya a) yollarının daha iyi durumda olduğunu (her zaman söylemişizdir, değil mi?) ve/veya) yaptıkları tüm onarımları, bir kol ve bir bacak için ücretlendirilmezler. Belki de işi kendileri yapmaktan daha mutlular.

Birleşik Krallık gibi coğrafi olarak küçük bir krallık için, ABD'nin karasal olarak 40 kat daha büyük olmasına rağmen, neredeyse Amerikalılar kadar yakıt harcıyorlar. Yılda 1.435 £ - 1.505 £. Blighty'nin bir buçuk katı büyüklüğünde bir ülkeye sahip olan Almanlar, ortalama olarak daha az ödüyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.