O üniversite, öğrencileri blockchain ve kripto konusunda eğitecek!

California'daki Golden Gate Üniversitesi, öğrencileri blockchain ve kripto konusunda eğitecek!

O üniversite, öğrencileri blockchain ve kripto konusunda eğitecek!

California merkezli Golden Gate Üniversitesi, merkezi olmayan web geliştirme merkezli organizasyon Filecoin Foundation ile işbirliği içinde blok zinciri ve kripto para birimi eğitimi sunmaya hazırlanıyor.

O üniversite, öğrencileri blockchain ve kripto konusunda eğitecek!

Filecoin Foundation 7 Eylül'de yaptığı basın açıklamasında, öğrenimin merkezi olmayan depolamaya, Web3'ün arkasındaki teknolojilere ve yeni nesil internete odaklanacağını ve kripto sektörünün büyümesinden yararlanacağını söyledi.

Program kapsamında, kurumun yeni Filecoin Foundation Blockchain Akademi Laboratuvarı, yüksek öğrenim düzeyinde kripto para birimlerine artan ilgiyi karşılamak için buluşmalara ve eğitim seminerlerine ev sahipliği yapacak.

Müdür, “Geçen yıl boyunca, kripto para birimini ve Web3'ü güçlendiren teknolojiye artan bir ilgi gördük. Bir Bay Area hukuk okulu olarak, öğrencilerimize ve daha geniş topluluğumuza bu yenilikçi, gelişmekte olan teknolojiler ve bunların sosyal açıdan faydalı kullanımları hakkında bilgi edinmeleri için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamak istiyoruz” dedi.

O üniversite, öğrencileri blockchain ve kripto konusunda eğitecek! - Resim : 1

Devlet yetkililerinden sorular

Eğitim programı, hükümet yetkilileri ve profesörler de dahil olmak üzere kilit yararlanıcıları zaten belirledi. Eğitim sisteminin yeni bir parçası olarak düşünüldüğünde, onlara merkezi olmayan teknolojiyi anlamaları için kaynaklar sağlanacaktır.

Neitz, laboratuvarı kurma planlarını takiben, devlet kurumlarından eğitim hakkında sorular aldığını açıkladı. 

"Hükümet yetkililerini ve politika yapıcıları, hukuk fakültelerinden ve diğer eğitim kurumlarından profesörleri, avukatları ve endüstri liderlerini ve hayatın her kesiminden öğrencileri ağırlamayı bekliyoruz" dedi. 

Laboratuvar, ilk yıllık konferansını 2023 için belirlenen öğretim programlarının başlamasından önce 20 ve 21 Ekim'de planladı.