Güncel

Obama'yı öldürmekle tehdit etti

Facebook ve Twetter'da yazdığı yazılarla Obama'yı öldürmekle tehdit eden genç tutuklandı.

Obama'yı öldürmekle tehdit etti

20 yaşındaki Joaquin Amador Serrapio Jr geçen hafta ABD Başkanı Barack Obama'yı Güney Florida'da başkanlık bağış toplama gezisi sırasında öldürmekle tehdit ettiği iddiasıyla federal ajanlar tarafından tutuklandı.

1330511368_joaquinserrapioobummer.gif

Gizli Servis yaptığı açıklamada, Jay Valor takma adıyla bir Facebook hesabı açtığı ve bu tür mesajlar yazıpıylar ilgili yerel polise ihbar geldi. Federal ajanlar ve ilçe polislerinin dolu olduğu Serrapio sokakta Obama enerji konusunda büyük bir politika konuşması yapmak için  Miami Üniversitesi'nin bölgedeki bağış toplama gezisine katıldı.

Resimde gördüğünüz gibi Salı günü Jay Valor takma adı ile Facebook'ta yayınladığı yazıda, Perşembe günü "Obama'ya suikast için kim yardım eder" dedi ve CBS haberine göre " Herkes bugün Obama'yı görmeye gidenler bugünü hiç unutmasın çünkü kafasına bir kurşun sıkacağım" diye ekledi.
Yetkililer, Perşembe günü bu kişinin başkana zarar vermek için her türlü girişimi yapabileceği düşüncesiyle Florida'da oturan gencin evinin basıldığını ve gözaltına alındığını söyledi.

1330511753_joaquinserrapio.jpg
Gizli Servis mahkemeye, bir keskin nişancı tüfeği tarzı Airsoft oyuncak tabanca ve bir tabanca tarzı Airsoft oyuncak tabanca ile birlikte Facebook mesajlarının olduğu Apple iPad'ı kanıt  gösterdi.
Devlet başkanına karşı bir tehdit yapmaktan suçlu bulunduğu takdirde federal bir suç olduğu için beş yıl hapis yatabilir gerçekten tehdit yürütmek niyetinde değilse bile bu değişmeyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.