Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi

Bu yazımızda, Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimini sizler için listeledik!

Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi

Kripto para birimi yatırımlarıyla ilgili tartışmaların çoğu, Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ) ve alana yeni gelenler için diğer ilk 10 varlığa odaklanıyor. Bu madeni paralar kripto para piyasasında iyi bilinirken, yatırım olanakları kadar potansiyele sahip başka kripto para birimleri ve genel olarak 1 ABD Doları veya daha düşük bir fiyata satın alınabilecek blok zinciri projeleri de vardır.

Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi

Her projenin kendine has nitelikleri ve başarı potansiyeli olduğundan, bir doların altında satın alabileceğiniz  en iyi beş kripto para birimini belirli bir sıra olmaksızın keşfedeceğiz.

Cardano (ADA)

Ethereum'un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano ( ADA ), geliştirilmekte olan en ilginç blockchain projelerinden biridir. Dijital varlık 2023'e olumlu bir ivme ile girdi ve 2022'de geliştirme faaliyeti ile en iyi kripto para birimi protokolünün başarısını beraberinde getirdi.

Cardano, tüm kripto para birimleri arasında geliştirici katılımı için en yüksek puanlardan birine sahiptir. Bilimsel bir zihniyet ve araştırma odaklı bir metodoloji ile geliştirilmiştir. Geçen yıl, projenin Alonzo yükseltmesi ağa akıllı sözleşme yetenekleri getirdi. Takas edilemez belirteçler ( NFT'ler ).

Cardano, Afrika'da pazar payı elde etmek için önemli miktarda çaba harcadı ve kıtadaki çeşitli hükümetler ve kuruluşlarla anlaşmaları var.

Şu anda parça başına 0,31 doların altında fiyatlandırılıyor ve piyasa değerine göre 9. sırada yer alıyor. 30 Aralık'tan itibaren on gün boyunca %30'luk bir fiyat artışının ardından ağda büyük balina işlemlerinin artmasıyla, Ocak ayında işlem hacmi 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Polygon (MATIC)

Eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon ( MATIC ), katman 2 blok zinciri ağında çalışan bir ERC-20 belirtecidir.

Polygon'un işlemleri, yan zincirlerde gerçekleşir, trafiği Ethereum ana zincirinden yönlendirir ve daha hızlı, daha ucuz işlemlere izin verir. 2021'in başlarındaki ana ağ çıkışından bu yana Polygon, Ethereum'a kıyasla azaltılmış ücretlerinden yararlanmak için ağda başlatılan AAVE ve 1Inch gibi projelerle çok hızlı bir büyüme kaydetti.

Mevcut piyasa değerine göre Polygon, 7,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük onuncu kripto para birimidir. 2021'in sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,50 doların üzerine çıktı ancak şu anda 0,8641 dolardan işlem görüyor.

Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 1

MATIC 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

VeChain (VET) 

VeChain ( VET ), tedarik zinciri boyunca maddi malların izlenmesine yardımcı olmak için oluşturuldu. Blok zinciri, blok zinciri teknolojisini emtialara bağlı gerçek donanımla birleştirerek, nesnelerin kökenleri ve güzergahlarında sağlanan şeffaflık miktarını nihai varış noktalarına yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Eski Louis Vuitton Çin CIO'su Sunny Lu, VeChain'i 2015 yılında bir blockchain teknoloji firması olan Bitse'nin bir yan kuruluşu olarak kurdu. VET madeni para, Ethereum'da bir ERC-20 belirteci olarak ilk kez piyasaya sürüldüğünde, borsa adı adı VET olarak değiştirilene kadar önceden VEN olarak biliniyordu. 2018'de VeChain, kendi yerel blok zincirinin tanıtılmasını ve VET belirtecine geçişi içeren bir yeniden markalaşma sürecinden geçti.

Sahipler, VET'lerini staking yaparak, bir yetki kanıtı konsensüs süreci kullanan VeChain ağı aracılığıyla VeThor Tokenleri ( VTHO ) şeklinde ödüller kazanabilirler. Blok zincirinin hesaplamaları ve işlemleri VTHO tarafından desteklenmektedir. Toplam piyasa değeri ile ilgili olarak, VET şu anda 34. sırada.

Mevcut durumda VET, piyasa değerine göre 36. en büyük kripto varlığı olan 0,01782 dolardan işlem görüyor.

Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 2

VET 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu'nun (SHIB)

Köpek meme belirteci Shiba Inu ( SHIB ), 2022'nin en ilginç kripto para birimlerinden biri olarak derecelendirildi. Gerçekten de, dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından elde edilen verilere göre Shiba Inu, 2022'de en çok izlenen ilk üç kripto arasında yer alıyor.

SHIB'e sahip olan kullanıcılar bunu bir getiri için stake edebilir, likidite sağlayıcı olarak hareket edebilir ve Shiba Inu topluluğunun yönetiminde söz sahibi olabilir; yine de, SHIB esas olarak spekülatif bir tokendir.

SHIB platformdan uzaklaşıyor olsa da, takas edilemez jeton kullanımı sayesinde oyun sektöründe varlığını sürdürüyor. Bu nedenle, SHIBOSHIS projesi, sahiplerine VR oyunlarına, jeton ticaretine ve dijital arazi edinimine erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

SHIB, toplam değeri 4,9 milyar dolar olan piyasa değerine göre 16. en büyük kripto para birimi olan 0,000008964 dolardan işlem görüyor.

Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 3

SHIB 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP (XRP)

XRP'nin başlıca kullanımı, daha hızlı ve daha ucuz uluslararası ödemeler için bir blok zinciri olarak kullanılmasıdır. XRP konsensüs sürecinde ne İş Kanıtı ne de Kanıt Kanıtı kullanılmaz. Bunun yerine, önceki defterde istenen güncellemeler, sunucuları doğrulayarak doğrulanır. XRP'nin blok zincirinde , hiçbir yönetim organı kimin düğüm oluşturabileceğine veya işlemleri doğrulayabileceğine karar vermez. Bu, işlemlerin birçok para biriminde hızlı bir şekilde işlenmesine olanak tanır ve bu da eski ve bazen yavaş SWIFT ağını terk eden daha fazla yatırımcıyı çeker.

Her üç ila beş saniyede bir oluşturulan yeni defterlerle, XRP'nin blok zinciri, işlemlerin anında sonuçlandırılmasını kolaylaştırır. Ripple'ın hesaplamalarına göre XRP defteri saniyede ortalama 1.500 işlem (TPS) ve toplam kapasitede 65.000 TPS işleyebiliyor. Karşılaştırıldığında, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 5 TPS ve 15 TPS yerleşim hızlarına sahiptir.

Ripple, SEC ile üç yıldır mahkemede savaşıyor olsa da, şirket nihayetinde galip geleceği konusunda iyimser. Bununla birlikte, kripto topluluğundaki birçok kişi, XRP fiyatının artacağını tahmin ediyor. Yayınlandığı sırada XRP, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto varlığı olan 0,36 dolardan işlem görüyordu.

Ocak 2023'te izlenecek, 1 doların altındaki en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 4

XRP 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Doğal olarak, kripto alanı hızla gelişen bir endüstridir, bu nedenle kendinizi birim başına 1 dolardan daha düşük maliyetli kripto para birimleriyle sınırlamak istemeyebilirsiniz. Kripto para birimlerinin bölünebilir olduğunu ve Bitcoin'in bir kısmını satın almanın 1 $ karşılığında mümkün olduğunu unutmayın.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.