Öğrenciler çok sevinecek! İlk kar tatili için tarih verildi, çok yoğun yağacak!

Ekim ayının gelmesiyle birlikte hava sıcaklıklarında ani düşüşler yaşanmaya başladı. Fakat bunlar iyi günler. Yakında öğrenciler için kar tatilleri başlayacak. İşte konunun detayları.

Öğrenciler çok sevinecek! İlk kar tatili için tarih verildi, çok yoğun yağacak!

Meteoroloji uzmanları günler öncesinde Ekim ayının oldukça sert geçeceği konusunda insanları uyarmışlardı. Nitekim Ekim ayının gelmesiyle birlikte sıcaklıklarda da ani düşüşler meydana geldi. Eylül ayında 25 derece civarında seyreden sıcaklıklar, Ekim ayının gelmesiyle birlikte bazı şehirlerimizde 15 derecenin de altına düştü. Fakat daha bunlar iyi günler. Çünkü önümüzdeki süreçte havalar çok daha soğuk bir hal alacak.

Yakın zamanda uzmanlar havaların hızlı bir şekilde soğuyacağını ve yoğun kar yağışlarının yaşanacağını belirtmişlerdi. Şimdi ise ilk kar yağışının ne zaman geleceğine ilişkin ilk bilgiler paylaşıldı.

Öğrenciler çok sevinecek! İlk kar tatili için tarih verildi, çok yoğun yağacak!

Meteoroloji uzmanları Ekim ayının son haftasında hava sıcaklıklarının bazı bölgelerimizde 0 derecenin de altına ineceğine dikkat çekti. Özellikle doğudaki bölgelerimizde kar yağışı etkili olacak. Yoğun yağış sonucunda okullara ulaşımın imkansız hale geleceği ve doğu bölgesindeki bir çok ilimizde okulların tatil edilmek zorunda kalacağı belirtildi.

Tabi ki bunlar şimdilik varsayımdan ibaret. Fakat genelde hava durumu tahminlerinin gerçeği yansıttığını biliyoruz. Hatta geçtiğimiz yıl İstanbul’da gerçekleşen büyük kar yağışı yaklaşık olarak 1 ay öncesinde tahmin edilmişti. Nitekim bu yıl da benzer yağışların gerçekleşeceği hatta İstanbul’da bile okulların 1 haftadan fazla kar yüzünden kapalı kalabileceği iddia ediliyor. Bekleyip göreceğiz.