Güncel

Öğrencilerin merakla beklediği Imagine Cup yarışması için başvurular başladı

Microsoft’un öğrencilere özel teknoloji yarışması Imagine Cup için başvurular başladı.

Öğrencilerin merakla beklediği Imagine Cup yarışması için başvurular başladı

Dünya çapında milyonlarca öğrencinin merakla beklediği teknoloji yarışması Microsoft Imagine Cup 2016’nın başvuruları başladı. Öğrencilerin takımlar kurarak teknoloji alanında projeler geliştireceği etkinliğe son katılım tarihi ise 15 Mart olarak açıklandı.

2003 yılından beri dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Microsoft Imagine Cup 2016’nın başvuruları 15 Mart’a kadar devam edecek. Bu yıl yine üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapacak olan Imagine Cup’ta öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümler sunacak.

1455018563_145493836570616rp1.png

30 Mart-11 Nisan tarihleri arasında jüri değerlendirmesi gerçekleşecek olan yarışmada ulusal finale katılma hakkı kazanan takımlar 12 Nisan’da ilan edilecek ve 16 Nisan’da da Türkiye Imagine Cup 2016 gerçekleşecek.
 
Harika ödüller öğrencileri bekliyor!

4 üye ve 1 mentorden oluşacak takımlarla yarışacak öğrencileri Imagine Cup 2016’da harika ödüller bekliyor. Öğrenciler, Türkiye ulusal finallerinde sektörün ileri gelenlerinden oluşan jüriye fikrini sunma şansı yakalayacak ve kazanan takımın üyelerine Microsoft’un en iyilerinden Mentorship desteği ve dizüstü bilgisayar hediye edilecek. Finallerde birinci olan takım, Temmuz ayında ABD’nin Seattle şehrinde düzenlenecek Global Imagine Cup Finalleri’nde Türkiye’yi temsil edecek ve $50.000 Dolar kazanma şansı elde edecek. Yarışmayla ilgili tüm detaylı bilgilere https://www.imaginecup.com/country/details/tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.