Güncel

Veri depolama çözümlerine yapılacak yatırım 8,51 milyar Dolar’a ulaşacak

IDC’nin dünya genelinde gerçekleştirdiği “Depolama Sistemleri ve Hizmetleri” araştırmasına göre, veri depolama çözümlerine yapılacak yatırım 2016 ve 2019 yılları arasında yüzde 20 artacak ve 8,51 milyar Dolar’a ulaşacak.

Veri depolama çözümlerine yapılacak yatırım 8,51 milyar Dolar’a ulaşacak

IDC’nin dünya genelinde gerçekleştirdiği “Depolama Sistemleri ve Hizmetleri” araştırmasına göre, veri depolama çözümlerine yapılacak yatırım 2016 ve 2019 yılları arasında yüzde 20 artacak ve 8,51 milyar Dolar’a ulaşacak. 2019’da, verilerin kaplayacağı alan ise yüzde 29,9’luk bir artışla 73.41 Exabyte olacak. Raporun göstergeleri dikkate alındığında, iş sürekliliği sağlanması, kurumların ve bireylerin en önemli beklentileri arasında yer alıyor. Ölçekleri veya faaliyet gösterdikleri alan fark etmeksizin tüm kurumlar, bilgiye kesintisiz şekilde erişmek, güvenli şekilde verilerini depolamak istiyor. Veri depolama çözümleri, iş sürekliliğinde meydana gelen kesintilerin mali zararlarını ortadan kaldırdığı için şirketlere önemli bir katma değer sağlıyor. Veri depolama çözümleri sunan Synology, kullanıcılarına esneklik ve hız kazandırıyor.  

Veri depolama çözümlerinin iş sürekliliğine kattığı değer her geçen gün artıyor. Kurumlar, doğru ve güvenilir veri depolama çözümlerini kullanarak, işlerine odaklanabiliyor, zaman ve yatırım bakımından tasarruf sağlıyor, istedikleri her an ve mekânda verilerine kolayca erişebiliyorlar. Veri depolama çözümlerinde doğru ürün ve çözüm tercihi, hizmet kalitesiyle birlikte müşteri memnuniyetini de doğrudan etkiliyor. Hızlı, esnek, güvenilir ve yüksek kalitede veri depolama çözümleri sunan Synology, kurumların artan veriler ile baş etmelerini kolaylaştırıyor. Synology’nin ürün portföyüne eklediği DS216+ ürünü, ev kullanıcıları ile küçük ölçekli kurumlara güvenli ve yüksek kaliteli veri depolama olanağı sunuyor.       

Verilerini güvenli şekilde yedeklemek isteyenler için en ideal çözüm

Bireysel veya kurumsal alanda iş süreçlerinin kesintiye uğramadan devam etmesi öncelikler arasında. Birden çok cihazla gerçekleştirilen işlemler, veri kapasitelerinin ve güvenlik beklentilerinin artmasını beraberinde getiriyor. Her yerden ve her zaman güvenilir şekilde verilere ulaşma ihtiyacı, yenilikçi ve tümleşik çözümlerin kullanımını gerekli kılıyor. Her ihtiyaca uygun tek cihaz üzerinden yenilikçi veri depolama çözümleri sunan Synology, veri depolama alanında yaratmış olduğu farkındalığı, hizmete sunduğu ürünleriyle pekiştiriyor. Yüksek hızlarda veri aktarımını mümkün kılan DS216+ ürünü, verilerin güvenli ortamlarda saklanmasına ve istenildiği an erişilebilmesine olanak tanıyor. Zamandan tasarruf sağlayan ve mali kayıpları minimuma indiren DS216+, beklentilerin üzerinde tümleşik bir veri depolama çözümü olarak kullanıcılara sunuluyor.  

Yenilikçi veri depolama çözümleriyle dijital geleceği yakalayın

Veri artışının veri depolama alanındaki donanım ve yazılım çözümlerine olan yatırımları hızlandırdığını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “Yaşadığımız dijital çağda, veri güvenliği ve verinin yönetilebilir olması çok önemli. Veri güvenliği ile ilgili endişe taşıyan kurumlar, en uygun depolama ve bulut çözümlerine karar vermeden önce mutlaka tümleşik bir güvenlik deneyimi yaşayabilecekleri çözümlere yönelmeliler. Birbirinden bağımsız altyapıların veya cihazların tercih edilmesi, güvenliğin, verimliliğin, hızın ve kalitenin düşmesine neden olan en büyük sebepler arasında. Tümleşik ürünlerin en büyük avantajı, güvenlik açıklarını ortadan kaldırması ve doğru bilgiye doğru kişinin ulaşabilmesini sağlamasıdır. Kurumlar, gelecek yıllardaki büyümelerini göz önünde bulundurarak, veri depolama alanına yatırım yapmalılar. Synology olarak, tek cihaz üzerinden sunduğumuz tümleşik veri depolama çözümlerimizle, güvenli, her zaman ve her yerden veriye erişimi mümkün kılan son teknoloji cihazları kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Sağladığımız kullanım kolaylığı, kullanıcılarımızın karar mekanizmalarında önemli değişimler yaratıyor ve ihtiyaçlar külfet olmaktan çıkıyor. Dijital yaşamı teminat altına aldığımız veri depolama çözümlerimiz ile farkındalık yaratmaya devam ediyoruz.” dedi.         

Bu ürün ile kendi özel eğlence merkezinizi yaratın

Intel Celeron N3050 işlemciye sahip olan DS216+, yüksek koruma için Intel AES-NI şifreleme özelliğiyle birlikte geliyor. 113 MB/s hızında şifrelenmiş veri aktarımını mümkün kılan DS216+, 111 MB/s okuma ve 109 MB/s’lik yazma hızı ile yüksek performans sunuyor. Ayrıca 1080p H.264 4K yüksek kaliteli video aktarımına ve oynatmaya imkân tanıyan DS216+, özel eğlence merkezi oluşturabilmeye olanak yaratıyor.      

Güvenliğiniz ve yedekleriniz emin ellerde

Veriler üzerinde gerçekleştirilen düzenleme, paylaşma gibi işlemler için yüksek güvenlik sunan DS216+, Btrfs dosya sistemi ile yönetilebilirliği maksimum seviyeye çıkarıyor. Veri bütünlüğü kontrollerinin yapılabilmesine izin veren uygulama, verileri anlık geri yükleme, kotalı paylaşım gibi özelliklerin kullanımını mümkün kılıyor. Hot-swap (çalışır durumda disk değiştirme) desteği ile gelen DS216+, kullanıcılara tam kontrol imkanı veriyor.

En iyi multimedya ve ağ yönetimi deneyimi

DS216+ DiskStation Manager (DSM), gelişmiş sezgisel işletim sistemine sahip. Yenilikçi özellikleriyle, iş sürekliliği için gerekli tüm olanakları yaratan DS216+, yüksek verimliliğin avantajlarından yararlanılmasına imkân tanıyor. Sunduğu ürünleriyle iki kez üst üste “PCMag Business Choice Award Winner” ödülüne layık görülen Synology’nin bu yeni ürünü, kullanıcılar için ayrıcalıklı multimedya ve ağ yönetimi deneyimi sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.