Güncel

Öğrencisinin poposuna şaplak atan eğitmen hakkında soruşturma başlatıldı

Paylaştığı bir videoda öğrencisinin poposuna şaplak attığını anlatan eğitmen hakkında soruşturma başlatıldı

Öğrencisinin poposuna şaplak atan eğitmen hakkında soruşturma başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde öğrencisinin eteğini kaldırarak poposuna şaplak attığını anlatan eğitmen Celal Şengör sosyal medyanın gündemine düşmüştü. Olay kısa sürede tepki toplamış ve Twitter'da paylaşılmıştı.

Paylaştığı bir videoda yaptığı eylemi kendisi anlatan Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldı. Paylaşılan videonun ardından ünlü komedyen Şahan Gökbakar’da sosyal medyadan tepkisini göstermişti. Gökbahar, “Pişkinliği karşısında hayrete düştüm” ifadelerini kullandı.

Celal Şengör hakkında İTÜ tarafından soruşturma başlatıldı

İTU Rektörlüğü bu olaya tepkisiz kalmadı ve Celal Şengör hakkında soruşturma başlattıklarını duyurdu. İTÜ Rektörlüğü konuyla ilgili:

"İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir" "İTÜ'nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı, en net tavır göstermeyi gerektirmektedir. Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.

Kamuoyuna yapılan açıklamada "Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar
Feryat
Terbiyesizlik.......>>>>>>
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.