Güncel

Okulların açılmasında son durum ne? Bakan Selçuk açıkladı!

Okullar 31 Ağustos tarihinde açılabilecek mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması hakkında yeni bir açıklama daha yaptı!


Koronavirüs pandemisi hayatımızın birçok alanını etkilediği gibi eğitim noktasında da bizleri derinden sarsıyor. Hatırlanacağı üzere salgının ülkemize gelmesi sonrasında uzaktan eğitim sistemine geçilmiş ve okullar kapanana kadar da bu yol ile çocukların virüsten uzak kalması sağlanmıştı. Yaz tatilinin sonuna doğru gelirken okulların açılması konusu da tekrar gündeme gelmeye başladı. Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili daha önce yapmış olduğu açıklamada 31 Ağustos tarihini işaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu tarihin pandeminin seyrine göre değişiklik gösterebileceğinin de altını çizmişti.

Okulların açılmasında son durum ne? Bakan Selçuk açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okulların açılması ile ilgili taze bir açıklama daha geldi. Bakan Selçuk, gerekli hazırlıkların yapıldığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi 'Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım? Olmalı."

"O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz; okullar gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar."

Bakalım okullar daha önce belirlenen 31 Ağustos gününde açılacak mı? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.