Güncel

Olay telefonun yöneticileri bir bir istifa ediyor!

Tanıtıldığında özellikleri ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Essential Phone'un bir yöneticisi daha istifa etti.


Android'in kurucusu Andy Rubin'in Essential’in başını çekmesini umut eden tüm hayranlara yönelik kötü haberlerimiz var. İlk ürününün başarılı bir şekilde ortaya çıkmasının ardından, Essential Phone’u mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmek yerine, şirket çıkışı geciktirmeye devam etti. 

Ardından üst düzey yöneticiler görevinden ayrılmaya başladı. Oysa ki, Andy Rubin tarafından pazardaki en çekici Android ve iOS cihazlarından bazılarıyla rekabet edebilecek müthiş bir ekip oluşturmak için seçilmişlerdi. 

1501231795_essential.jpg
Essential, aybaşında pazarlama sorumlusu olan Brian Wallace'ı kaybetti. Kısa süre sonra iletişim şefi Andy Fouche de şirketten ayrıldı. Bugün, UX Genel Müdürü Liron Damir, Google'a katılmak için Essential'dan ayrıldığını açıkladı. Eski webOS ve Pebble tasarım lideri olan Damir, Google Home bölümünün başında olacak ve tasarım ekibinin pazarda piyasaya sürülecek herhangi bir ürünün sorumluluğunu üstlenecek. 

Essential geçen hafta akıllı telefonunu nihayet önümüzdeki haftalarda başlatacağını açıkladı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.