Güncel

Olimpiyat haberlerinden kurtulun!

Baktığınız her yerde olimpiyatlarla ilgili haber görmekten sıkıldınız mı?

Olimpiyat haberlerinden kurtulun!

Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu ve hala devam etmekte olan Londra 2012 Olimpiyatları için internette, televizyonda, metro istasyonlarında, vapurlarda, telefonlarımızda ve daha bir çok yerde karşımıza çıkan haberlerden sıkıldınız mı?

Olimpiyatlar günümüzde, ev sahibi ülke için 1 yılı aşkın bir süredir hazırlık gerektiren, son derece muhim olan bir durumdur. Aynı şeyi olimpiyatların seyircileri için söyleyemeyeceğiz. Çünkü seyirci 1, 2 veya 3 gün içerisinde gerçekleştirilen olimpiyat yarışmalarından, gösterilerden ve karşımıza çıkan her türlü haberden çabuk bıkabiliyor.

1343803469_2012073017045189478.jpg
Geliştirilen bir eklenti sayesinde olimpiyat haberlerinden sıkılan bilgisayar kullanıcıları için içerisinde olimpiyat kelimelerinin (her dilde olacak şekilde) geçtiği, olimpiyatla ilgili renklerin bulunduğu tüm nesneleri tarayıcı merkezli olarak bloke ediyor.

1343803838_asd.jpg

Olwimpics
adındakı faydalı eklenti sadece Chrome, Safari ve Firefox'ta çalışıyor. Eklentinin kısaca işlevine göz gezdirdiğimizde, yukarıda da bahsettiğimiz gibi vazifesi olan sansürleme işlemlerine karışıyor. Televizyon ve radyo gibi kitlesel iletişim araçlarını kullanırken de olimpiyatlardan sakındığımızda herhangi bir bıkkınlık söz konusu olmayacaktır.

*Eklentiyi indirmek isteyen takipçilerimiz buradan indirip, hemen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirler.

Editörün Notu: "Ben bu konu hakkında geliştirilen eklentinin çok çirkin bir göreve hizmet ettiğini düşünüyorum. Spor branşları için gerçekten büyük saygısızlık olarak nitelendirebileceğimiz bu davranış keza ev sahibi ülkeye de çok büyük saygısızlık anlamına gelmektedir."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.