İstanbul'un genelinde elektrik kesintisi!

Son 1 saatte İstanbul'un büyük bir bölümünde elektrik kesintileri yaşanmaya başladı. Ayrıca Türkiye'nin farklı illerinde de eş zamanlı kesintiler söz konusu.

İstanbul'un genelinde elektrik kesintisi!

Türkiye'nin en kalabalık nüfusa sahip şehri İstanbul'da son 1 saattir elektrik kesintileri yaşanıyor. Belli bölgelerde yaşanan kesintilerden Gaziosmanpaşa'dan, Bağcılar'a kadar pek çok il etkilenmiş durumda.

Ekşi Sözlük'te kesintilerin sadece İstanbul ile sınırlı olmadığı iddia ediliyor. Bazı sözlük yazarlarına göre İstanbul'daki kesinti ile eş zamanlı olarak farklı illerde de kesintiler meydana geldi.

Şimdilik bu elektrik kesintisinin neden meydana geldiği bilinmiyor. Muhtemelen büyük bir arıza söz konusu olabilir. Çünkü farklı ilçelerde aynı anda elektrik kesintisinin yaşanması pek de rastladığımız bir durum değil.

İstanbul'un genelinde elektrik kesintisi!

Şu anda Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Eyüp'ün bir kısmı, Esenler'in bir kısmı, Başakşehir'in bir kısmında elektrik olmadığını biliyoruz. Eğer sizin bulunduğunuz bölgede de elektrik sıkıntısı varsa bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Elektrik kesintisi ile ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bakalım bu sorunun altından ne çıkacak.

Az önce de belirttiğimiz üzere, asıl sorunun santral kaynaklı olması muhtemel görünüyor. Bakım çalışması olsa aynı anda bu kadar farklı ilçe ve bölgede bakım çalışması yapılması pek de mantıklı durmuyor. Yine de bekleyip göreceğiz.