Güncel

Online alışverişte ipuçları

Online alışverişte en iyi fiyatları yakalamanın yolları haberimizde

Online alışverişte ipuçları

Her zaman en iyi fiyatlarda ürün satın almak online alışverişte biraz daha zor oluyor. Son zamanlarda bu alanda bir çok uygulama da en iyi fiyatı ve en iyi alışveriş sitelerini kullanıcılarını sunan hizmetler vermeye çalışıyor. Bu mobil uygulamalar online alışverişte iyi bir yardımcı olabilir. Siteleri karşılaştırmakla çok vakit kaybetmek yerine uygulamaların bir çok siteyi karşılaştırması avantaj sağlar.

Biraz daha yelpazeyi genişleterek sizlere bir kaç online alışveriş ipucusu verelim.

1371489532_389220-online-shopping.jpg

1. Ne zaman alışveriş yapacağınız önemli

Bir çok kullanıcı uygun fiyatlara tek tıkla ulaşabildiğinden online alışveriş zor bir hal alabiliyor. Diğer alışveriş yapan insanlardan daha önce davranmak için öncelikle ne zaman alışveriş yapmanız gerektiğini bilmek çok önemli. Özellikle bir çok markanın indirim yaptığı zamanlar genellikle aynı zamana denk gelebilir.

2. İndirimleri gözden geçirin

Yeni ürün çıktığı gün öncekiler indirime girer. Özellikle bu iki denge size çok yardımcı olacak. Kategorilere göre farklılıklar da mümkün. Örneğin tatil fiyatları kendi süresinden çok önce iyi fiyatlara alınabilir.3. Akıllıca araştırın

Online alışverişte iyi araştırmak çok önemlidir. Çünkü fiyatlar arasında bazen uçurumlar olabilir. Asla ilk gördüğünüz fiyatı varsayılan olarak kabul etmeyin. Araştırmanızı kendi kriterlerinize göre yapın.

1371489561_online-alisveris1.jpg

4. Markalarla sosyal bağlantı kurun

Mail yoluyla ya da Facebook üzerinden markaları takip etmek sizlere özel indirimleri sunar. 

1371489571_onlineshopping.jpeg

5. Kart tuzaklarına düşmeyin

Online alışverişte zararlı çıkmanızın en büyük nedeni sitelerin legal yollardan kullandıkları numaralar. Bunlar az gösterilen fiyatlar ya da buna benzer tuzaklar olabilir. Ayrıca güvenmediğiniz yerlerden kartınızla alıveriş yaparken dikkatli olmalısınız. 

1371489581_slide22.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.