Güncel

Opera, Handster'ı satın aldı

Opera, Android' den Java' ya bir çok alanda içerik sunan Handster Inc.' i bünyesine kattı.


Dünyanın sayılı internet tarayıcılarından biri olan Opera, özellike mobil platformdaki tarayıcısı ile oldukça büyük bir başarı yakaladı. Hal böyle olunca Opera Software, mobil platformlara yatırım yapmaya başladı.

Opera Software, son olarak Android' den Java' ya kadar bir çok alanda içerik sunan Northbrook merkezli Handster Inc.' i satın aldığını duyurudu.

Satın alma işleminin finansal kısmıyla alakalı bir açıklama gelmedi. Opera Software icra kurulu başkanı Lars Boilesen konuya ilişkin şu sözlere yer verdi. "Opera, bir tarayıcı firmasıyken mobil servisler sunan bir firma olmaya başladı ve bu satın alım, bu amaç doğrultusundaki en önemli adımlardan biri. Handster'in Opera ailesine katılmasından dolayı çok mutluyuz. Handster, müşterilerimize, operatörlere ve telefon üreticilerine sunduğumuz mobil mağazayı daha da güçlendirecek."

Opera, şimdi mobil platformda daha güçlü hale geldi. Bakalım ilerleyen zamanlarda Opera Software' den daha ne gibi projeler çıkacak. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.