Güncel

Oppo değiştirilebilir kamera modülü patenti aldı!

Geçtiğimiz günlerde 91Mobiles tarafından Oppo'nun değiştirilebilir kamera modülü hakkında bir patent aldığı ortaya çıkarıldı.

Oppo değiştirilebilir kamera modülü patenti aldı!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlarda da birçok yenilik ortaya çıkıyor. Bir süredir geliştirilen ekran altı selfie kameraları, akıllı telefon ekranlarında daha güzel bir görünümün önünü açıyor.

Yakın zaman önceyse 91Mobiles Oppo'nun yerinden çıkabilen ve değiştirilebilen bir kamera kurulumu patenti aldığını ortaya çıkardı. Bu sayede kullandığınız cihazı değiştirmeye gerek kalmadan daha yüksek özellikli kamerayı cihazda kullanabilmek hedefleniyor.

Oppo değiştirilebilir kamera modülü patenti aldı!

Oppo'nun aldığı patente göre, iki sensörden oluşacak kamera modülü USB-C, WiFi ve Bluetooth gibi bağlantı seçeneklerine sahip olacak. Ayrıca modülün kendine ait bir bataryası olacağı da bildiriliyor. Oppo'nun bu patent üzerinde ilerleyip ilerlemeyeceği ise gizemini koruyor. Ekran altı ön kameraların geliştirilmesinde, birkaç zorluğun ortaya çıkmasıyla birlikte geliştirmeler çıkarılabilir bir kamera modülüne doğru kayabilir. 

Şimdilik çıkarılabilir kamera modülünün üretilmesi zor gibi gözükse de, teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğini de unutmamak gerek. Bu kamera modülü, kullanıcıların akıllı telefonunun kamerasını çıkarıp yerine daha yüksek özellikleri olan bir modülün takılmasının önüne açıyor. Ayrıca akıllı telefondan kamerayı çıkarıp farklı açılarda fotoğraf ve video da çekebilmeye de imkan sağlıyor. Zaten  günümüzde birçok kullanıcı da modüler ürünleri daha çok tercih ediyor. 

Sizin böyle bir kamera modülü hakkında düşünceleriniz neler? Dilediğiniz taktirde akıllı telefonun kamerasını yerinden çıkarıp, daha farklı açılarda fotoğraf ve video çekebilme imkanı nasıl olurdu? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Goron aq
Onu alıncaya kadar adam gibi bir DSLR alırsın. Objektifi de istediğin gibi değiştirsin. Artan parayla da Nokia 1110 yeterli.
Cevapla
selami
Selp Tamam md kis kisi xml
Cevapla
selami
Sesli mid mpd
Cevapla
İbrahim gargili
Vadafun yaramaz şabakasi yok arızası yapilmiyur vadafun ailasinda durğuyu soyliyan bulunmaz
Cevapla
💎G@kko💎
Oppo hemen hemen piyasadaki tüm inavasyonlara cevap veren benim nazarımda tek firma
Cevapla
Aynen
Aynen
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.