Güncel

Oracle RIM'i satın alacak mı?

Oracle ve RIM'in satın alınması hakkındaki dedikodular büyümeye devam ediyor!

Oracle RIM'i satın alacak mı?

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Oracle'ın, BlackBerry'nin mimarı RIM'i satın almayı düşündüğü ortaya çıktı. Google'ın Android işletim sistemi ile birlikte kendine ait bazı java patentlerini ihlal ettiğini ileri süren Oracle çok yakın zaman içinde Google ile mahkemelik olmuş ve dünyanın en büyük arama motoru şirketi Google'dan 1 milyon dolar tazminat istemişti.

Bütün bu gelişmelerin üzerine Oracle'ın yepyeni bir işe yani, cep telefonu üretimi veya işletim sistemi üzerinde çalışmalarının dedikoduları ve söylentileri uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

1334748321_20120418oracle-rim-i-almayi-planliyor.jpg
Oracle'ın telefon üretme projeleri için, şirketin tecrübesizliğinden kaynaklı sorunlar yaşamamasından ötürü internette uzmanların ortaya attığı iddialara göre RIM her an Oracle tarafından satın alınabilir. Oracle cephesinden ise bu tarz konularla alakalı  şimdiye kadar kesin ve net bir şekilde açıklama henüz gelmedi.

*RIM, kendine has tarzı ile bütün dünyada milyarlarca kullanıcısı olan BlackBerry, genelde ofis kullanıcıları için olan telefonların üreticisidir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.