Güncel

Oy pusulasıyla Selfie çeken 29 kişiye yüklü para cezası kesildi!

Oy kullanırken Selfie çeken 29 kişi 250 TL para cezasına çarptırıldı.

Oy pusulasıyla Selfie çeken 29 kişiye yüklü para cezası kesildi!

Günümüzün modası haline gelen Selfie (Özçekim) birçok akıllı telefon kullanıcısının olmazsa olmazlarından biridir. Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde sıkça karşılaştığımız ve insanı mutlu ettiğini düşündüğümüz paylaşım insanları zor durumda bırakabiliyor. Bu durumlardan biride 2015 genel seçimlerinde yaşandı.

Kabahatlar Kanunu'nu ihlal ederek oy kullanma kabininde kullandığı oyla birlikte Selfie çekip bunu seçim yasakları bitmeden sosyal medyada paylaşan 29 kişiye 250 TL'lik para cezası kesildi. Geçtiğimiz pazar günü yapılan genel seçimlerde, seçmenler ve partiler için yapılan seçim yasakları bildirimi tüm uyarılara rağmen delindi. Hal böyle olunca oy pusulasıyla Selfie çekip bu görüntüleri sosyal medyada paylaşan 29 kişi hakkında yasal işlem yapılarak "Kabahatlar Kanunu"'u ihlal etme gerekçesiyle 250'şer TL'den toplamda 7 bin 250 TL'lik para cezası verildi.

1434145101_img20150613003512.jpg

İzmir Emniyet Müdürlüğü bilişim suçları ekiplerinin işlem yaptığı 29 kişi ifadelerinde “Bizim bundan haberimiz yoktu. 250 TL ceza yiyeceğimizi bilseydik, bile bile böyle yapmazdık” dediler. Ancak bu ifadeler para cezası almalarına engel olmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.