Güncel

Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor!

4 oyun geliştiricisinden 1'i blockchain teknolojisiyle ilgileniyor!

Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor!

Kripto para birimleri, misli olmayan tokenler ( NFT'ler ) ve Web3 gibi blockchain teknolojileri yatırımcılar arasında giderek daha fazla benimseniyor ve ana akıma yayılıyor olsa da, oyun geliştiricileri bu konuda eskisi kadar hevesli görünmüyor.

Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor!

Analiz platformu Statista tarafından 2023'ün başlarında yapılan ve sonuçları yayınlanan bir ankete katılan bu stüdyolarla ilişkili oyun geliştiricilerin %75'inin görüşüne göre, dünyadaki oyun şirketlerinin çoğu blockchain teknolojilerini kullanmakla ilgilenmiyordu.

Öte yandan, yanıt verenlerin %16'sı stüdyolarının 'biraz ilgilendiğini' söyledi. Yalnızca %7'si stüdyoların 'çok ilgilendiğini' söyledi ve 2.300 katılımcının yaklaşık %2'si stüdyolarının oyunlarını desteklemek için zaten kripto, NFT ve Web3 kullandığını belirtti.

Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor! - Resim : 1

Geliştiricilere göre oyun stüdyolarının blockchain'e olan ilgisi. Kaynak: Statista

Geliştiricilerin blok zinciri teknolojisinin kullanımıyla ilgili kişisel görüşleri açısından bakıldığında, Oyun Geliştiricileri Konferansı tarafından yapılan bir ankette yanıt verenlerin %56'sı "blok zinciri teknolojisine karşı olduklarını" söylediğinden, geçen yıl boyunca pek değişmemiş gibi görünüyor.

Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor! - Resim : 2

Oyun geliştiricilerinin blockchain teknolojisi hakkındaki görüşleri. Kaynak: Oyun Geliştiricileri Konferansı

Blockchain oyunları nasıl gidiyor?

Bununla birlikte, Japon oyun devi Square Enix, CEO'su Yosuke Matsuda'nın "blockchain oyunlarının yeni bir büyüme aşamasına geçeceğini" umduğunu ifade ederken, yeni oyunlar çıkarma niyetiyle 2023 boyunca kripto oyunları sektörüne daha fazla giriş yapmayı planladığını duyurdu.

Finbold'un 1 Aralık'ta bildirdiği gibi, daha önceki bir çalışmanın, Ekim ve Kasım 2022'de Web3 oyunlarındaki kullanıcı etkinliğinin, 50 ağdaki tüm blockchain etkinliğinin yaklaşık yarısını (%42,67) oluşturduğunu gösterdiğini belirtmekte fayda var.

Kasım ayında, oyunlaştırılmış sosyal platform Breach.gg'in CEO'su Remigijus Zinys, Finbold'a, blok zinciri oyunları ve metaverse projeleri 2022'nin üçüncü çeyreğinde 1,3 milyar dolar topladığından, metaverse oyunlarının gelecekte tıpkı erken internet gibi gelişeceğine dair görüşünü anlattı. bir önceki çeyreğe göre yaklaşık %50 oranında arttı.

Ve daha yakın bir zamanda, eski Tinder Baş Ürün Sorumlusu Josh Sell, gelecekteki Web3 rol yapma oyunları (RPG'ler), Legendary: Heroes Unchained ve Triumph'un üretimini hızlandırmaya yardımcı olmak için blockchain oyun geliştiricisi N3twork Studios'ta yeni Operasyon Direktörü olarak atandı. Her ikisinin de 2023'te küresel olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.