Güncel

Panasonic‘den dünyamız için dev adımlar

Panosonic firması diğer teknoloji firmalarına öncü olabilecek teknolojiler kullanmaya başladı.

Panasonic‘den dünyamız için dev adımlar

Panasonic firması elektronik ürünleriyle müşterilerini memnun etmenin yanında gittikçe dünyamızı tehdit eden çevresel felaketlere yönelik katkıda bulunacak strejiler geliştiriyor. Şirket TV veya eğlence sistemleri gibi ürünlerinde enerji tasarrufu konusunu hedef belirlemiş.

1330119314_panasonic.jpg
Firma, Blu-ray oynatıcı modellerinde de Smart Sensor adı verilen enerjiyi minimum düzeyde harcayan teknoloji kullanmakta. Teknoloji şöyle işliyor Blu-ray oynatıcımızı kullanmadığımız taktirde ve yakın çevresinde hareketli bir kişi olamadığı zaman Hızlı Başlat modu devre dışı kalıyor ve kapalı şekilde cihazımız bekliyor.  Smart Eco Sensor sayesinde güç tüketiminde tasarruf etmiş olunuyor. Blu-ray oynatıcıya yöneldiğimiz taktirde Hızlı Balat modu açılıyor.

1330119391_panasonic-teknolojioku987.jpg

Panasonic, enerji tüketiminin yüksek oluğu Plazmalar için neoPlasma teknolojisini kullanıyor. Panasonic ürünlerinde kullandığı bu teknoloji sayesinde eski ürünlerine nazaran enerji tüketimini yüzde 40 gibi kayda değer bir tasarruf sağlamayı başarmış. Firma ürünlerinin ambalajlanmasında'da üzerine düşen çevreci yaklaşımı devam ettiriyor. Cihazların kutuları eskilerine göre daha küçük ebatlarda üretiliyor. Böylece daha az kağıt üretip, doğaya daha az atık atılması demek oluyor

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.