Güncel

Pandemide Türkiye için tam kapanma kararı çıktı!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm Türkiye'de 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanma kararı verildi.

Pandemide Türkiye için tam kapanma kararı çıktı!

Pandemi ve koronavirüs sürecinde yeni bir karar alındı ve tam kapanma kararı çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni düzenlemeye göre 29 Nisan 2021 saat 19:00'dan itibaren başlayacak olan tam kapanma 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek. 

 Pandemide Türkiye için tam kapanma kararı çıktı!

Alınan kararlara göre 3 hafta sürecek olan tam kapanmada tüm okullar (8 ve 12 sınıflarla anaokulları dahil) tamamen kapatılacak. İşte alınan kararların tam listesi:

  • 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiliyor.
  • Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.
  • Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.
  • Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.
  • Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

Pandemi süresince ilk kez alınan böyle bir kararla 3 hafta boyunca tüm Türkiye evlerinden çıkmamış olacak. 

Yorumlar
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
PEKİ YA TELEFON BAYİLERİ. EĞER ONLAR HİZMET VERMEYECEKSE BENİM İNTERNET YÜKLEME İŞİ 2 GÜN İÇERİSİNDE HALLEDİLMELİ.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.