Güncel

Patlamalar nedeniyle Galaxy Note 7 satışları durduruldu!

Samsung, patlayan Galaxy Note 7 hakkında resmi açıklama yaptı.

Patlamalar nedeniyle Galaxy Note 7 satışları durduruldu!

Ağustos ayının başlarında tanıtılan ve ortalarında satışa sunulmaya başlanan Samsung Galaxy Note 7 hakkında gelen patlama haberleri sonrasında satışları durduruldu. Bu skandalın ardından Samsung bir basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Samsung, “Galaxy Note 7’deki sorunları bulmak için iş ortaklarımızla tam bir işbirliği içerisindeyiz. Samsung tüketicilerimize en kaliteli ürünleri sunmak için tamamen kararlıdır.” Dedi.

1472814431_samsung-dj-koh-note-7.jpg

Samsung sıkıntıyı çözmek için ne planladığını söylemedi ancak  Belçika ve Sırbistan da dahil olmak üzere bir kaç pazarda Galaxy Note 7 satışları durduruldu. Şu anda sorundan etkilenen birimlerin sayısı konusunda da açıklama yapan Samsung'un cep telefonu iş bölümü başkanı Koh Dong-jin, 1 milyon Galaxy Note 7 biriminden sadece 24’ünde bu sıkıntının olduğunu belirtti.

Samsung, Seul’de düzenlediği basın toplantısında, soruşturma sonucunda hatalı pil hücrelerinin patlamalara neden olduğunu söyleyerek herkesten özür diledi.

Koh, "Müşteri güvenliği bizim önceliğimiz ve, biz (Galaxy Note 7) satışları durdurduk ve tüm müşterilere yeni telefon sunmaya karar verdik." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.