Güncel

PayPal 2.000 çalışanını işten çıkarıyor

PayPal, iş gücünün önemli bir bölümünü işten çıkaran en son teknoloji şirketi olmak üzere. Ödeme firması salı günü, toplam personelinin yaklaşık %7’sine eşit olan yaklaşık 2.000 çalışanı işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

PayPal 2.000 çalışanını işten çıkarıyor

PayPal başkanı ve CEO'su Dan Schulman'a göre işten çıkarmalar önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek ve şirketin bazı bölümleri diğerlerinden daha fazla etkilenecek.

Schulman, "Ayrılan meslektaşlarımıza azami saygı ve empati ile davranacağız, onlara cömert paketler sunacağız" dedi. "PayPal'a yaptıkları anlamlı katkılar için kişisel takdirimi ifade etmek istiyorum."

Şirket bununla, son aylarda işten çıkarmalar ilan eden diğer teknoloji şirketleri listesine katılmış oldu. Bu ayın başlarında Google, 12.000 çalışanını veya küresel iş gücünün yaklaşık yüzde altısını işten çıkarma planlarını açıkladı. Bundan önce Microsoft, 10.000 kişiyi işten çıkaracağını söyledi.

PayPal 2.000 çalışanını işten çıkarıyor

Schulman, Microsoft, Google ve diğer teknoloji firmalarındaki muadilleri gibi, PayPal'ın işten çıkarılmasını şirketin son zamanlarda kendisini içinde bulduğu "zorlu makro-ekonomik ortam"dan sorumlu tuttu. "Maliyet yapımızı doğru boyutlandırmada önemli ilerleme kaydetmiş ve kaynaklarımızı temel stratejik önceliklerimize odaklamış olsak da, yapacak daha çok işimiz var" dedi.

ABD ekonomisinin henüz resesyona girmediğini belirtmekte fayda var. Ulusal işsizlik oranı %3,5 ile 50 yılın en düşük seviyesinde ancak gayri safi yurtiçi hasıla son çeyreklerde büyüdü. Özellikle PayPal en son kazanç çağrısında Wall Street beklentilerini aştı ve yıllık kazanç ve gelirleri sırasıyla %11 ve %7 arttı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.