Güncel

Penta Teknoloji'nin halka arzı ertelendi

Yıldız Holding çatısı altında faaliyet gösteren Penta Teknoloji'nin halka arzı, yeterli talep gelmemesi nedeniyle ertelendi

Penta Teknoloji'nin halka arzı ertelendi

Yıldız Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük teknoloji dağıtıcısı şirketlerinden biri olan Penta Teknoloji, SPK’nın halka arz onayının ardından 10-11 Mayıs tarihlerinde talep toplamıştı. Ancak talebin düşük kalması nedeniyle şirketin halka arzına yeterli talep gelmedi. Talebin az olması sebebiyle şirketin halka arzı da ileri bir tarihe ertelendi.

Penta Teknoloji’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan açıklamasında, halka arzın, planlanan talep tutarının altında talep gelmesi nedeniyle daha ileri bir tarihte tekrar değerlendirilmek üzere ertelendiği bilgisi verildi. Penta Teknoloji, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan aldığı iznin ardından 10-11 Mayıs'ta 9,5-11,4 TL aralığındaki hisse fiyatı ile talep toplamıştı.

Penta Teknoloji, Acer, Adobe, Asus, Autodesk, Canon, DellEMC, HPE, HP, Huawei, IBM, Intel, Lenovo, Logitech, Microsoft, MSI, OKI, SanDisk, Seagate ve ViewSonic de dahil olmak üzere 40’ı aşkın küresel markanın ürünlerinin Türkiye'deki dağıtımını gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin her şehrine teslimat yapan, 11 bin metrekare büyüklükteki depolarından 2017 yılında 1,8 milyon adedi geçen teslimat gerçekleştiren şirketin 4 bin 300 aktif müşterisi bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.