Güncel

THY Uber kampanyasından Türkiye çıkarıldı

Türk Hava Yolları'nın mobil uygulama üzerinden şöförlü araç hizmeti sunan Uber ile ortaklaşa gerçekleştirdiği kampanyadan Türkiye çıkarıldı.

THY Uber kampanyasından Türkiye çıkarıldı

Geçtiğimiz günlerde haberini de yaptığımız THY'nin Uber kampanyasında aralarında Türkiye'nin de dahil olduğu ülkelerde belli miktarda indirim veriliyordu. Bu indirimler örnek vermek gerekirseTürkiye'de 50 TL, Almanya'da 15 Euro, ABD'de 20 dolar ve Birleşik Krallik'ta ise 10 Sterlin olarak belirlenmişti. Birçok ülkenin yer aldığı ve THY ile Uber işbirliği ile düzenlenen kampanyada Türkiye listedeki ülkelerden çıkarıldı. Kampanyanın resmi sayfasında yer alan bilgiye göre artık Türkiye bu kampanya kapsamında yer almayacak.

Yani kampanya devam ediyor ancak Türkiye bu kampanya kapsamındaki ülkelerde bulunmuyor. THY’nin internet sitesindeki Uber duyurusunda, kampanya kapsamında gönderilen promosyon kodunun Uber’in hizmet verdiği tüm noktalarda geçerli olduğu, biletleme ve seyahat döneminin de 20 Haziran 2017 - 31 Mayıs 2018 olması gerektiği belirtilmişti.

Kampanyanın internet sitesinde bulunan ülke listesinde artık Türkiye yer almıyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da son dönemde yaşanan sıkıntıların ve Uber-Taksici geriliminin bu tarz bir karar alınmasına yol açma ihtimali yüksek görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.