Güncel

Pes dedirten iPhone dolandırıcılığı

Avustralya'da gerçekleşen iPhone dolandırılıcığına çok şaşıracaksınız.


Sanal alış veriş popüler olmaya başlayalı dolandırıcılar bu alanda yoğunlaşmaya başladılar. Özellikle saf alıcılara karşı dolandırıcılık yeni bir olay değil ve sıkça görülüyor. Şimdi Avustralya’da gerçekleşen bir dolandırıcılık olayı artık alıcı için pes dedirtti.

Avustralyalı genç kız, uygun fiyata iki iPhone arıyordu ve bunun için internette bir sitede ilan verdi. Başka bir kadın kısa süre sonra genç kız ile temasa geçti ve 1130 € ve 1500 € civarında bir teklif verdi. İşlemi tamamlamak için McDonalds’ta randevulaştılar. Tabii ki kalabalık ve açık bir ortamda buluşup satın alma işlemini tamamlamak çok mantıklı görünüyordu.

1375777730_18vtpieajsidbjpg.jpg

Genç kız buluştuğu kadından orijinal kutularında olan iPhone’ları alıp parayı teslim etti. Telefonların kutusunu açmadan eve gelen genç kız, evde kutuları açınca şok geçirdi.

Kutuların içinde sadece ısırılmış gerçek elma bulunuyordu. Bildiğiniz gibi ısırılmış elma Apple’ın logosu. Siz ne dersiniz? Bu kadar da olmaz değil mi?

Yorumlar
Misafir
Kiz malsa biz ne yapalim
Cevapla
Misafir
tum haberler eski
Cevapla
Misafir
Alan kız kutuyu zahmet edip de kutuyu açsaymış, açmazsan böyle olur işte :)
Cevapla
Misafir
sehir efsanesi bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.