Güncel

Philips, şehir aydınlatmasının önemini anlattı

Philips, 5. Yerel Yönetim Ödülleri’ne sponsor olarak şehir aydınlatmasının önemini vurguladı.

Philips, şehir aydınlatmasının önemini anlattı

Aydınlatma alanında sahip olduğu 100 yılı aşan deneyimi ve enerji verimli aydınlatma çözümleri ile yeni nesil aydınlatma uygulamalarında tüm dünyada lider konumdaki Philips, Yerel Yönetim Ödülleri’ne sponsor oldu.

‘Güzel bir Türkiye’ hayaliyle yola çıkan ÖzelKalem Dergisi tarafından bu yıl beşincisi 9 Mayıs 2012 Perşembe akşamı Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen tören, Türkiye genelinde yerel yönetimleri ödüllendirdi.
1368345565_philipsistanbulbogazicikoprusu.jpg

LED teknolojisinden faydalanarak; şehirleri güzelleştirme ve kimlik kazandırma, yol ve yaya güvenliğini artırma, gece aydınlatmasında yaşanan düzensizlikleri azaltma ve önemli oranda enerji tasarrufu sağlama konularında, şehir yönetimlerine destek olacak projeler hayata geçirdiklerini vurgulayan Philips Aydınlatma Genel Müdürü Göktuğ Gür, ödül töreninde gerçekleştirdiği açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Philips olarak, 90’lı yıllardan bu yana; dünya genelinde mimari yapı aydınlatması ve şehir güzelleştirme çalışmalarımız sürüyor... Paris’teki Eyfel Kulesi’nden, Londra’daki Big Ben’e; Atina’daki Akropolis’ten Berlin’deki Reichstag’a ve İstanbul’daki Boğaziçi Köprüsü’nden; İzmir Saat Kulesi’ne, Bursa Ulu Cami’den, Ankara Gençlik Parkı’na kadar şehirlerin sembolü haline gelmiş pek çok önemli yapı ve tarihi mekan Philips tarafından aydınlatıldı.”

Ödül töreninde 2012 yılının en başarılı vali ve belediye başkanları ödüllendirilirken, Türkiye genelinde çok sayıda vali ve başkanın hayata geçirdiği projeler alkışlandı.
Afyonkarahisar Belediyesi "Şehir ve Planlama ve Kentsel Tasarım"kategorisinde katıldığı "Akarçay Rekreasyon Alanı Projesi" ile kategorisinde yılın belediyesi seçildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.