Güncel

PlayStation 4 oyunlarının Türkiye fiyat aralığı belli oldu!

Sony'nin yeni konsolunun oyunları ne kadar olacak?

PlayStation 4 oyunlarının Türkiye fiyat aralığı belli oldu!

Dünyanın en çok kullanılan oyun konsollarından PlayStation, yeni modeli 4 ile birlikte 29 Kasım'da tüm dünyada satış için raflardaki yerlerini almış olacak. Peki bu oyun konsolonunun oyun desteği nasıl olacak, oyunlarının fiyat aralıkları nedir?  

Geçtiğimiz haftalarda Sony tarafından düzenlenen lansman ile tanıtımı yapılan yeni konsolun Türkiye fiyatı da belli olmuştu. PS4 1249 ile 1349 TL mağazaların raflarını süsleyecek. PS3'e nazaran oldukça yüksek bir rakamla sunulan konsol oyun severlerin yeni vazgeçilmezi olacak.

1379494004_playstation-lansman.jpg

"Bildiğiniz üzere Sony Eurasia olarak Türkiye'deki alım gücünü de göz önüne alarak oyun fiyatlarını sübvanse ederek/ destekleyerek bağlı bulunduğumuz Avrupa bölgesi fiyatlarının altında satmaya çalışıyoruz. Bütçemizi bu fiyat desteğine ve Türkçeleştirmeye harcamayı tercih ederek,reklam harcamalarımızı optimum seviyelerde tutmaya özen gösteriyoruz.

Fakat oyunları Avrupa bölgesinde olduğumuz için euro üzerinden satın almaktayız ve de 6,7% özel tüketim vergisi ödemekteyiz. Buna rağmen bu sene çıkardığımız bütün oyunları aşağıda göreceğiniz üzere destekledik. (Euro kurundan hesabı kendiniz yapabilirsiniz, ötv'yi de ekleyerek)

Sly Cooper (PS3) Türkçe dublaj - Avrupa 49 Euro Türkiye 99 TL

Puppeteer (PS3) Türkçe dublaj - Avrupa 49 Euro Türkiye 99 TL

God of War: Ascension (PS3) Türkçe dublaj - Avrupa 69 Euro Türkiye 119 TL

The Last of Us (PS3) Türkçe altyazı- Avrupa 69 Euro Türkiye 129 TL

Beyond (PS3) Türkçe altyazı- Avrupa 69 Euro Türkiye 149 TL

1379494194_god-of-war-kratos-with-angel-wings-hd-wallpapervvallpaper.jpg

Hepinizin tahmin edeceği üzere şirket olarak bizim de yıllık bütçemizin bir sınırı var ve de satış adetlerini de göz önünde bulundurarak her oyun fiyatını desteklemeye çalışıyoruz.

PS4'te de bu politikamıza devam etmeyi düşünüyoruz. Fakat eurokurunun geldiği noktaya ve bu sene desteklediğimiz oyun sayısı dolayısıyla bütçemizin de geldiği noktaya bakınca PS4 oyunları için 179-199 TLaralığında bir fiyat beklediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1379494314_sony-mustafa-yigit-bora-kozanoglu-murat-gebeceli.jpg

PS4 oyunları için şu anda paylaşılan çıkış fiyatları 69 euro, eğer ki bu fiyatta bir indirim olursa ya da euro kuru daha uygun seviyelere gelirse bu fiyatların daha da aşağıya inmesi olasılığı tabii ki var. Ayrıca PS4oyunlarında da önceliğimiz Türkçeleştirmeye devam etmek olacak. Şubat ayından beri PS4 oyunlarında olabildiğince fazla Türkçe oyun çıkarabilmek için uğraşıyoruz.

Türkiye'deki oyuncuların alım gücünün farkındayız ve de sürekli oyun fiyatlarını desteklemeye çalışıyoruz. Pazarlama bütçemizin çoğunluğunu bu işe harcamamız bunun en büyük göstergesidir."

PlayStation'ın resmi blogu için tıklayın.

Yorumlar
Misafir
Yok abi hakketten bir oyuna 150-200 lira vermek isterse 5 bin tl maaşımda olsa vermem.Yazık günahtır ya!Hükümetler yüzünden hem emeği geçenler mağdur hem de bu güzel eserlerden muaf olan biz.Bir oyun 200 lira olabilir mi ya bu ne vergisidir.Bir oyun 50 € olursa hiç kusura bakmasın kimse almaz.200 lira bir ailenin bir aylık ekmek parasından da fazla.Yazık
Cevapla
Misafir
Jailbreak yapip belese indiririm zaten bilgisayar uzmaniyim :D
Cevapla
çok para velhasıl
Cevapla
Misafir
Pahalı olsada xboxtan iyi odluğu kesin en azından parasını verdiğim cihazın kaliteli olduğunu bilip alıyorum Sony de kalite konusunda multimedya devi dünyada
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.