Güncel

PlayStation 5 tanıtımına Amerika engeli!

4 Haziran'da gerçekleşecek olan tanıtımda ilk kez oyun severlerle buluşacak olan PlayStation 5 şimdi de Amerika engeline takıldı.


Kısa süre önce Sony tarafından yapılan açıklamada 4 Haziran'da PlayStation 5 ile ilgili bir etkinliğin düzenleneceği duyurulmuştu. Bu etkinlikte PS5 için gelecek oyunlar ve konsolun ana kasası tanıtılacaktı. En azından oyun severlerin beklentisi bu yöndeydi.

Lakin tanıtıma sadece 2 gün kala Sony etkinliğin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Ertelenmenin nedeni ise büyük ihtimalle Amerika.

PlayStation 5 tanıtımına Amerika engeli!

Konu ile ilgili PlayStation Türkiye ekibinden yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

“4 Haziran tarihindeki PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık. Dünya genelindeki oyuncuların PS5 oyunlarını heyecanla beklediğini biliyoruz ancak bugünlerin kutlama zamanı olmadığını düşünüyor ve daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz."

Burada konu hakkında net bir açıklamada bulunulmamış. Yani etkinliği şu sebepten ötürü erteliyoruz dememişler. Lakin yapılan açıklamadaki "daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz" ifadesi akıllara direkt olarak Floyd cinayetini getiriyor.

Malum Amerika'da George Floyd kısa süre önce bir polis tarafından boğularak katledilmiş ve sonrasında ülke ateş yerine dönmüştü.

Tüm dünya sözde özgürlükler ülkesi olan ABD'de siyahi vatandaşlara yapılan ikinci sınıf insan muamelesini kınamış ve olaylarda insanları haklı, yönetimi ise haksız bulmuştu.

Görünen o ki Sony de göstericilerin yönetime karşı yürüttükleri mücadeleyi haklı bulanlardan. En azından yapılan açıklamadan çıkan anlam bu yönde.

Yorumlar
Ebru
Ben vodafonluyum hiç memnun değilim şebeke sorunu çok var
Cevapla
yakup
bu sitede 2 adet playstation görüntüsü var biri şapka gibi kıvrımlı biri standart görünütü olan hangi gerçek fake görüntüsü olanı siteye koymayın lütfen
Cevapla
Osas
Gerçek değil ikisi de
Özgür
Sony boşuna Sony olmamış. Tebrikler
Cevapla
Melik
Sony tebrik ederim. İnceden giydirmesi çok hoş. Umarım ABD polisi ve yönetimi yanlış yaptıklarının farkına varır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.