POCO oyuncuların yeni gözdesi olması muhtemel modeliyle Android'e geçmeleri hızlandırabilir!

POCO modelleriyle özellikle performans açısından oyunlarda iyi işler çıkaran Xiaomi, önümüzdeki haftalarda yeni bir model tanıtacak. Android'e geçmeyi düşünenler için iyi alternatif olabilecek cihazın detaylarına bakalım.

POCO oyuncuların yeni gözdesi olması muhtemel modeliyle Android'e geçmeleri hızlandırabilir!

Xiaomi, bir haftadan daha kısa bir süre içerisinde yeni POCO F5 ve POCO F5 Pro'yu tanıtacak. Şirketin yeni cihazları özellikle performans açısından oyunlarda iyi işler çıkartması bekleniyor. Bugün bazı pazarlar için fiyatı sızdırılan orta ve orta-yüksek modellerin gelin detaylarına yakından bakalım.

POCO F5 serisiyle Android'e geçmeleri arttırabilir

Sızdırılan bilgiler arasında cihazların fiyatları bulunuyor. POCO F5 ve POCO F5 Pro ilk olarak Paraguay görücüye çıkacak. Cihazların Latin Amerika ülkelerinde benzer fiyatlarda satılması bekleniyor. Dolayısıyla bu fiyatların Avrupa'nın geri kalan ülkelerinde de aynı olması bekleniyor. (Maalesef ülkemiz hariç bkz: Vergi) Gelin cihazların fiyat ve özellik bilgilerine bakalım.

POCO oyuncuların yeni gözdesi olacak modeli tanıtmaya hazırlanıyor!

Görünüşe göre POCO F5 Serisinin 12GB RAM ve 256GB dahili depolamaya sahip olan modelin fiyatı yaklaşık 422 dolar (Vergi hariç 8.207 ₺), yani yaklaşık 385 euro olacak.

POCO F5 Pro ise biraz daha pahalı bir model. 8GB RAM ve 256GB depolamaya sahip varyantın 537 dolar (10.444₺) yani yaklaşık 489 euro fiyatı bulunuyor. 12GB RAM varyant almak isterseniz o zaman 574 dolar (11.164₺) ödemeniz gerekecek.

POCO F5'in Snapdragon 7+ Gen 2 ile POCO F5 Pro'nun ise Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcilerini kullanacağını hatırlatalım. Ek olarak, Pro model harika bir yenilik olarak 30W kablosuz şarj teknolojisiyle gelecek.