Xiaomi yeni cihazlarına bile güncellemeleri kesmeye başladı!

Xiaomi kullanıcılarını çileden çıkartması muhtemel bir haberle gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket aralarında bazı yeni modellerin de bulunduğu cihazlara güncellemelerini durduracağını açıkladı.

Xiaomi yeni cihazlarına bile güncellemeleri kesmeye başladı!

Xiaomi, piyasaya henüz yeni çıkmış modellerine bile güncellemeleri keseceğini açıkladı. Şirket aldığı bu kararla kullanıcılarını bir kez daha üzecek gibi görünüyor.

Xiaomi bazı modeller için MIUI güncellemelerini askıya alıyor

Xiaomi yeni MIUI 14 beta güncellemeleri yayınlamaya devam ediyor. Şirket yayınladığı bu güncellemeler ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlasa da bazı modeller güncellemelere veda edebiliyor. Yapılan son resmi açıklamaya göre şirketin artık MIUI 14 Beta güncellemesini bazı cihazlara yayınlamayacağı ortaya çıktı.

Xiaomi kullanıcıları için üzücü olan bu haber şirketin satışlarını etkilemesi bekleniyor. Zira en popüler amiral gemisi olan Redmi modelleri bile artık MIUI 14 Beta güncellemelerini alamayacak. Xiaomi'den yapılan son resmi açıklamaya göre, bazı akıllı telefonların artık haftalık MIUI 14 Beta güncellemelerini almayacağını gösterdi.

Xiaomi yeni cihazlarına bile güncellemeleri kesiyor!

4 Ağustos 2023'ten itibaren Xiaomi MIX FOLD , Xiaomi MIX 4, Xiaomi Pad 5 Pro 5G, Xiaomi Pad5 Pro Wifi, Xiaomi Pad 5, Xiaomi CIVI, Xiaomi CIVI 1S, Redmi Note 11 Pro / Pro+ ve Xiaomi 12X artık MIUI 14 beta güncellemesi almayacak. Üzücü bir haber olsa da her akıllı telefonun belirli bir yazılım desteğine sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. 4 Ağustos'ta, bu akıllı telefonlar son Haftalık MIUI 14 Beta güncellemesini almış olacaklar.

Haftalık MIUI 14 Beta güncellemeleri durdurulacak olsa da akıllı telefonlar sadece kararlı MIUI 14 sürüm güncellemelerini alacaklar. MIUI 14 Beta'nın durdurulması, hiçbir güncellemenin bir daha yayınlanmayacağı anlamı taşımıyor. MIUI Beta'nın avantajı kullanıcıların yeni özelliklere hemen ulaşabilmelerini sağlıyor. Cihazlar bir süreliğine güvenlik güncellemeleri alacak daha sonra ise her zaman olduğu gibi Xiaomi EOS listesine eklenecekler.