POCO, Xiaomi'den daha iyi güncelleme desteği sunduğu MIUI 14 listesini açıkladı!

POCO modelleri ülkemizde oldukça sevilen ve hatırı sayılır kullanıcı kitlesi olan bir firma. POCO'nun bir diğer özelliği ise Xiaomi'nin alt markası olması. Ancak şirket güncelleme konusunda Xiaomi'den daha iyiye gidiyor. İşte detaylar.

POCO, Xiaomi'den daha iyi güncelleme desteği sunduğu MIUI 14 listesini açıkladı!

POCO ana şirketi Xiaomi'den daha cesur güncelleme desteği sunacağı resmi MIUI 14 yol haritasını açıkladı. İkinci çeyrekte POCO'nun mobil cihazlarına ulaştıracağı listenin gelin detaylarına yakından bakalım.

POCO, Xiaomi'den daha iyiye gidiyor

Yakında tanıtılması beklenen F5 Pro ile daha iyiye giden POCO, güncelleme konusunda da iyiye gidiyor. POCO geliştirme ekibi bildiğiniz üzere Xiaomi ekibiyle paralel çalışıyor. Bu sebeple güncellemeler ilk olarak, genellikle önce Xiaomi ve Redmi cihazlarına ve ardından da POCO modellerine ulaşıyor.

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi POCO, resimde yer alan modellere MIUI 14'ün stabil sürümünü sunacağını açıkladı. Bu yeni listedeki cihazlar yılın ikinci çeyreği boyunca yani Nisan ve Haziran ayı arasında güncellemelere kavuşacak.

POCO eski modellere bile güncelleme vereceği listesini açıkladı!

Liste de yer cihazlara baktığımızda Xiaomi'ye kıyasla daha eski cihazların bulunduğunu görmek mümkün. Bu cihazlar arasında POCO F3, POCO F2 Pro ve hatta POCO X3 NFC ve POCO X3 Pro kadar popüler olan modeller bulunuyor. Ayrıca POCO F4 GT, POCO F4, POCO M5, POCO M4 5G, POCO X4 GT, POCO X3 GT ve POCO M3 de bulunuyor.

POCO, güncellemelerin kademeli olarak dağıtılacağını, yani hata sayısını en aza indirmek ve güncelleme sunucularının sıkışmasını önlemek için aşamalı olarak güncelleme sunacağını da belirtiyor.