Polisten Facebook'a yasak geldi!

Emniyet Genel Müdürlüğü gelen sonuçları değerlendirip Facebook ve Twitter'a yasak koydu!

Polisten Facebook'a yasak geldi!

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın 6 bin bilgisayar üzerinde yaptığı araştırmaya göre, 3 bin internet bağlantılı bilgisayardan Facebook ve Twitter'in 5 milyon kez tıklandığını tespit etti. 

Bu sonuç emniyetin üst birimini şaşırttı. Bazı polis memurlarının özel bilgilerini bu sosyal ağlar aracılığıyla paylaşması sonucunda güvenlik zaafiyeti olabileceği düşüncesi yasaklanma için en büyük etken oldu.

1324883828_polis-sosyal-ag.jpg

Bu inceleme sadece Genel Müdürlükteki polislerle sınırlı tutuldu. Müdürlükte çalışan 10.000 polis memurunun 6 bininin bilgisayara bağlanabildiği, 3 bininin ise PolNet'e girdiği anlaşıldı. Bir günde bu bilgisayarlar üzerinden sadece Facebook'un 1 milyon kez tıklandığı tespit edildi. Sosyal ağlardan sonra en çok tıklanan siteler ise ikinci el satış yapan alışveriş siteleri oldu.

Yasak Sadece Mesaide 

Emniyet mensuplarının yasak kapsamı sadece mesai saatleri arasını kapsıyor. Öğlen izninde ve mesai saatleri dışında internet bağlantısının serbest hale geldiğini ve dileyen polislerin sosyal ağlara giriş yapabileceği belirtildi. Emniyet Genel Müdürlüğü çeşitli sebeplerde 3 yıl önce de polislere Facebook yasağı getirmişti.