Güncel

Porsche radikal bir karar aldı!

Bundan sonraki Porsche araçlarda dizel olmayacak gibi duruyor.

Porsche radikal bir karar aldı!

Yakın zamanda otomobil devleri, dizel konusunda bazı köklü değişiklikler almaya başladı. Porsche CEO'su Oliver Blume, dizel konusunda tutumlu olmadıklarını ancak akaryakıtın hala dünya için çok önemli olduğunu dile getirdi. Alman otomobil üreticisi odağını geçtiğimiz aylar elektrikli ve hibrit araçlara yoğunlaştırmaya başlamıştı.

Buna örnek olarak 2019 model Cayenne SUV gösterilebilir. Şirket aracın tanıtımı yapmış ancak dizel versiyonunu açığa çıkarmamıştı. Kısa bir süre sonra da aynı aracın hibrit olarak güncellenmiş halini kullanıma sunmuştu. Firmanın planları arasında 2025 yılına kadar elektrikli araçlara geçme var. Firma, gelecek sene Taycan adını verdikleri bir elektrikli spor araba da sunmayı hedefliyor.

Porsche radikal bir karar aldı!

Otomotiv endüstrisi, elektrikli ve hibrit araçları kullandığımız bir geleceğe evriliriyor. 2015 yılındaki Volkswagen emisyon skandalı da bu süreci hızlandırmaya başlamıştı. Ayrıca Porsche, 2015 yılından beri ABD'de herhangi bir dizel araç satmamış hatta emisyon testlerini atlayan 22 bin Cayenne SUV aracını geri çağırmıştı. 

O zamanlar bu durum sadece üretimin bir süreliğine duraklatılması gibi görünse de bugünkü açıklama, tüm kara düşünceleri kafalardan silmeye yetti. Kısacası rahatlıkla söyleyebiliriz ki bundan sonraki Porsche araçlarda dizel olmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.