Güncel

Pringles logosunu değiştirdi! Yeni logo tepki topladı

En sevilen cips markalarından Pringles 30 yıllık logosunu değiştirdi. İşte yeni logonun görüntüleri

Pringles logosunu değiştirdi! Yeni logo tepki topladı

İlk olarak Birleşik Krallık'ta piyasaya sürülen Pringles 30 yıllık logosunu değiştirme kararı aldı. Şirket uzun yıllardır maskotu olan Bay P'nin görünümünde değişikliğe gitti.

Yeni logoda Bay P'nin artık saçları olmayacak. Kaş ve bıyık tasarımı da değiştirilmiş. Bay P'nin klasik papyonu da logodan kaldırıldı. Yeni görünümde şirketin maskotu Bay P modern bir emoji görünümü almış.

Pringles yıllardır aynı olan logosunu değiştirdi

Şirketin maskotu Bay P'nin özgün hali, ilk olarak 1967'de New York'ta Arch Drummond tarafından tasarlanmıştı. Maskot o zamandan beri küresel bir simge haline gelmişti. Bay P'yi görenler direkt olarak Pringles markasını anımsıyor. Maskot o kadar ünlü olmuştu ki bir dönem çizgi dizi The Simpsons'a konuk oyuncu olarak bile katılmıştı.

Şirketler artık logolarında daha sade bir tasarıma gidiyorlar. Minimalist bir yaklaşım sergileyen şirketler arasında böylece Pringles da katılmış oldu. Ancak logo markayı sevenler tarafından pek beğenilmedi. Logonun eski halinin daha gelişmiş şimdiki halinin ise ilerleyen zamana rağmen geçmişten kalma gibi bir tasarıma sahip olduğunu düşünenler var. 

Şirket logonun renklerinde de sadeliğe yönelmiş. Daha önce Bay P'nin kahverengi tonlarında olan bıyığı şimdi düz siyah olarak karşımıza çıkıyor. Logoyu beğenenler de mevcut ancak beğenmeyenlerin görüşünü, minimalist yaklaşım yapılırken fazla düz bir tasarıma gidildiği yönünde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.