Güncel

Profilo için yolun sonu! İflas kararı verildi

Profilo'nun eski avukatı Sümer Altay’ın, açtığı davada Profilo Holding AŞ ve Profilo Sanayi AŞ için iflas kararı verildi. AVM için bir dönemin sonu geldi. İşte detaylar.

Profilo için yolun sonu! İflas kararı verildi

İki büyük şirket için iflas kararı verildi. Grubun eski avukatı Sümer Altay’ın, açtığı davada Profilo Holding AŞ ve Profilo Sanayi AŞ için iflas kararı verildi. Profilo Holding geçen perşembe İstanbul Ticaret Mahkemesi’nde görülen bir davada resmi olarak iflas etti.

Sümer Altay, takip ettiği önemli bir dosyadaki vekâlet ücreti ödenmediği gerekçesi ile grup ile karşı karşıya gelmişti. Altay, vekâlet ücretinin ödenmesi için girişimde bulunmuştu. Ancak dava kendisi için olumlu bir şekilde sonuçlanmadı. Bunun üzerine Avukat Altay bu kez, 2.5 milyon liralık alacağı için Profilo Holding AŞ ile Profilo Sanayi ve Tic. AŞ’ye karşı iflas davası açtı.

Profilo için yolun sonu! İflas kararı verildi

Dava İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görüldü. Altay’ın avukatları “Borç ödenmedi. Davalıların ayrı ayrı iflasına karar verilsin” dedi. Davalı şirketlerin avukatı ise “Davanın reddine karar verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Neticede mahkemeden bir karar çıktı. Mahkeme 11 Kasım günü saat 13.40 itibari ile 104 milyon TL sermayeli Profilo San. ve Tic. AŞ ile, 65 milyon TL sermayeli Profilo Holding AŞ’nin iflasına karar verdi. Neticesinde karara itiraz edenler de oldu. Profilo Holding CEO’su Dani Sami Acıman, “Yerel mahkemenin kararının doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu karar, bilirkişi raporlarına aksi yönde çıktı. Karara itiraz edeceğiz; karar bozulacaktır. Profilo olarak başka kimseye borcumuz yok. Davaya konu olan ödeme yapıldığında iflas kararı da kalkacaktır. Her iki şirketin de, bu parayı ödemeye yeter fazlası ile varlığı var” açıklaması yaptı.

Yorumlar
ali
beyazesya firması olan profilo zaten satılmıştı. onla alakası yok bu işin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.