Güncel

PTT şubelerine koronavirüs düzenlemesi

Bazı PTT şubelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle yeni bir düzenleme yapıldı. Buna göre bazı şubeler kapatılacak.

PTT şubelerine koronavirüs düzenlemesi

Nisan ayı başından bu yana verilen sosyal yardımların bazı PTT şubelerinde yoğunluk oluşturması, kurumu hareket geçirdi. koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kuralına uymanın güçleştiği PTT şubeleri 3 nisan 2020 tarihinden itibaren kapatılacak.

PTT'den yapılan yazılı açıklamaya göre alınan kararın sebebi ise koronavirüsün yayılmasını engellemek olduğu açıklandı.

PTT şubelerine koronavirüs düzenlemesi

PTT'den yapılan yazılı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde bazı PTT iş yerlerimizde yaşanan yoğunluğun, çalışma arkadaşlarımız ve siz değerli müşterilerimizin koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla 03.04.2020 tarihinden itibaren;

Sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerimizi ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı aldık.

Bu süreçte sosyal yardım ödemeleriniz, PTT dağıtıcılarımız tarafından İl Emniyet Müdürlüklerimiz ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetlerimiz ve bekçilerimizle birlikte evlerinizde yapılacaktır.

Kapatılmayan iş yerlerimizde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmetimiz durdurulabilecektir.

Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve sizin için çalışmaya devam ediyoruz.

Anlayış ve desteğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.


1000 TL yardım yapılıyordu

Tüm Türkiye'de ihtiyaç duyan ailelere 1000 TL yardım PTT şubeleri vasıtayla yapılıyordu. Ancak bu yardımlar özellikle büyük şehirlerde PTT önlerinde uzun ve kalabalık kuyrukların oluşmasına ve beraberinde bazı eleştirilerin gelmesine neden olmuştu. Bu sıra ve kuyruklarda sosyal mesafe kuralına dikkat edilmemesi eleştirilmişti.

Yorumlar
Lan Kasa Da Papel Yok
Ülkenin lideri sadece kendi partisine ait Belediye Başkanları ile telekonferans toplanti yaparken benim bu ülkedeki kutuplaşmanin çözüleceği umudum kalmadi.Su hastalık ortamında bile yaptiginiz bu SIYASETINIZ batsın...
Cevapla
Perhiz Lahana
Herkeste kart yok mu neden banka hesaplarindan yatirilmiyor cekilemiyor eft yapilamiyor anlamis degilim... e devlet ten ptt bank a kullanici girisi yapilsin ve eft icin ucret kesilmesin!
Cevapla
Lan Kasa Da Papel Yok
Aklın yolu bir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.