Güncel

PUBG hilecileri gözaltında!

Çin polisi, toplamda 141 PUBG hilecisini gözaltına aldığını duyurdu.

PUBG hilecileri gözaltında!

Belki de çevrimiçi oyunların en büyük sorunu, oyunculara bela olan hileci insanlar. Bunlardan herhangi bir kurtuluş yolu yok maalesef. İsteyen herkes bu yola başvurabiliyor ve zevk almak için oyununu oynayan herkese salça olabiliyor. Ancak bu duruma artık dur demek isteyen Çin polisi, toplamda 141 PUBG hilecisini gözaltına aldığını duyurdu.

Yapılan çeşitli hileler nedeni ile özellikle çevrimçi tabanlı oyunlarında dengesiz oyun ortamları oluşabiliyor. Çin polisi, geçtiğimiz gün hile üreticilerine karşı geniş çaplı bir operasyon düzenlendi. Açıklanan bilgilere göre toplamda 141 PUBG hile üreticisi, polis tarafından gözaltına alındı.

Hileye karşı oldukça sert bir tutum sergileyen Çin polisi, daha öncesinde ise CS:GO hilecilerine karşı büyük bir operasyon düzenlemişti. Ancak anlışan bu operasyonlar hala halkı korkutmaya yetmiyor.

Hile yüzünden oyuncularını Fortnite'a kaptıran PUBG, en azından konsol tarafında oyunculara rahat nefes aldırabiliyor. Bildiğiniz üzere bilgisayarlara göre daha güvenli bir ortam sunan konsollar, sistem üzerinde hiçbir etki yapılamamasını sağlıyor. Kısacası hile yok huzur var diyebiliriz. Bu tarz gözaltı durumları karşısında sadece ifade almak yerine değil ağır cezai işlemler de uygulanması taraftarı olduğumu belirtmek isterim. 

Hile konularında sizlerinde daha dikkatli olmasını ve çevrenizde kullanan varsa bu konularda uyarmanızı diliyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.