Oyun

Fortnite hilecilere acımıyor!

Epic Games, Fortnite oyununda defalarca hile yapan ve hileye teşvik eden 14 yaşındaki çocuğu mahkemeye verdi.

Fortnite hilecilere acımıyor!

Fortnite oyununun geliştiricisi Epic Games, oyunda birden fazla kez hile yaptığı belirlenen 14 yaşındaki oyuncuyu mahkemeye verdi.
 
Epic Games, 14 yaşındaki çocuğu, YouTube kanalında insanları hile yazılımı kullanmaya teşvik ettiği ve yaptığı hileleri yayınladığı gerekçesiyle mahkemeye verdi. Çocuğun annesi mahkemeye gönderdiği savunma mektubunda, 14 yaşındaki bir çocuğun, oyunun kodlarını değiştirip hile yapabilmesinin mümkün olmadığını ve oğlunun emsal bir karar oluşturulması için günah keçisi olarak seçildiğini belirtiyor. 

Epic Games’in, oğlunun oyun dosyalarını değiştirdiği yönündeki açıklamalara şirketin hiçbir kanıt göstermediğini, ayrıca çocuğunun oyun oynaması için izin vermediğini de belirterek oyunun ücretsiz olduğunu hatırlattı.

Epic Games’in suçlamalarına göre 14 yaşındaki hile açan çocuğun, şirketin gelirine olumsuz yönde etki ettiği açıklanmıştı. Bu davada yargılanan çocuk, Fortnite Battle Royale hilelerini kullanarak bunları bir YouTube videosunda izleyicilerine aktarmış. Oyuncunun yaşı ne kadar küçük olursa olsun hile kullanmak, hileye teşvik etmek gibi şeyler yasak. 

Henüz dava sonuçlanmış değil ancak tavsiyemiz, korsan ve hile barındıran her hareketten oyun dünyasında kaçınmanızdır. Sonradan sizin de başınız ağrıyabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.