Putin'den Rusya Merkez Bankası'nı kripto para göndermesi!

Putin, ülke hükümeti ve Rusya Merkez Bankası'nı kripto para konusunda fikir birliği bulmaya çağırdı. İşte detaylar!

Putin'den Rusya Merkez Bankası'nı kripto para göndermesi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 26 Ocak'ta hükümet üyeleri ile yaptığı video konferans toplantısında, kripto para birimi mevzuatıyla ilgili tartışmalar hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi ve ülke hükümeti ile Merkez Bankası'nın kripto para birimleri üzerinde anlaşmaya varmasını istedi.

Putin'den Rusya Merkez Bankası'nı kripto para göndermesi!

Bilindiği üzere Rusya hükümeti geçtiğimiz günlerde, Kripto paralar ile ilgili bir makale yayınlamıştı. Bu makaleye göre, kripto para birimleri değişken olduğu ileri sürülerek, yaygın olarak dolandırıcılık ve kara para aklama gibi suç operasyonlarında kullanıldığı ifade edildi. Raporda, bireylerin paralarını ülke ekonomisinden çekmeleri için bir yol sağladığını, bu nedenle ülke ekonomisine de zarar vereceğini savundu. Bu durumun ise optimum para politikalarını sürdürme çabalarını zorlaştırabileceği belirtildi.

Putin'den Rusya Merkez Bankası'nı kripto para göndermesi! - Resim : 1

Rusya Devlet Başkanı Putin ise bu makaleye kayıtsız kalmayarak şu ifadelere yer verdi; "Merkez Bankası teknolojik ilerlememizin önünde durmuyor ve en son teknolojileri bu faaliyet alanına sokmak için gerekli çabayı gösteriyor. Elbette burada, özellikle elektrik fazlasına ve ülkedeki iyi eğitimli, mevcut personele atıfta bulunarak, özellikle sözde madencilikte belirli rekabet avantajlarımız var''

Ayrıca Cumhurbaşkanı, yönetimi ve Merkez Bankası'nı bu konuda anlaşmaya varmaya ve sonucu kendisine rapor vermeye çağırdığını belirterek sözlerine devam etti.