Güncel

Putin'in milyon dolarlık yatı hacklendi!

Bir grup hacker, Rusya Başkanı Vladimir Putin'in 97 milyon dolarlık yatını hackleyerek rotasında değiştirdi. Hackerlar, yatın rotasını 'Cehennem' olarak gösterdi.

Putin'in milyon dolarlık yatı hacklendi!

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 24 Şubat'ta başladı ve halen devam ediyor. Savaşın haberlerinin manşetlere çıkmasından bu yana, birçok tanınmış kişi çıkıp bunu onaylamadıklarını ifade etti. Anonymous olarak bilinen kötü şöhretli hacker grubu da Putin'e yönelik siber saldırıya katıldı.

Kötü bir şöhrete sahip hacker grubu, ortama müdahale ederek Rus Askeri iletişimini hackledi. Bu, devam eden Rus operasyonuna büyük bir darbe anlamına geliyordu.

Putin'in milyon dolarlık yatı hacklendi!

putin

Araştırmacı muhabir Ryan Gallagher'ın Twitter hesabından gelen bir raoır Anonymous'un Putin'in özel lüks Yatını hacklediğini bildirdi. Yatın 97 milyon dolar değerinde olduğu ve ironik bir şekilde “Graceful” olarak adlandırıldığı bildiriliyor. Nazik anlamına gelen Graceful isimli yatın adı hacklendikten sonra değiştirildi.

Cumartesi günü bir grup Anonim bilgisayar korsanı, deniz trafiği verilerini karıştırmanın bir yolunu buldu ve yatın Ukrayna'nın Yılan Adası'na çarpmış gibi görünmesini sağladı, ardından hedefini "cehennem" olarak değiştirdi. Rapor, eylemi destekleyen iki fotoğrafla sağlandı. Tweet daha sonra Anonymous hesabı tarafından "Putin'in yatı kaçırıldı. Sadece bu değil, Rus Hükümetinin resmi web sitesi kapatıldı. " paylaşımlarını yaptı.

Anonymous hackerlarının gazeteci Ryan Gallagher’e verdiği bilgiye göre saldırı,  Otomatik Tanımlama Sistemi üzerinden yapıldı. Bugün Ukrayna ve Rusya'nın müzakere masasına oturması bekleniyor. Önemli sonuçlara sebebiyet verebilecek müzakere şimdiden merakla bekleniyor.

Yorumlar
Mk-ultra
Rusya dünya savaşı için hazırlanmış. Mutfak alışveriş i yapın. Büyük savaş kapıda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.