Güncel

Ukrayna'dan, Apple'a yardım talebi mektubu!

Devam eden Rusya Ukrayna krizinde Ukrayna Apple'a bir yardım talebi mektubu yazdı. Mektupta Apple ürünlerinin Rusya'ya tedariğinin engellenmesi istendi.

Ukrayna'dan, Apple'a yardım talebi mektubu!

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, bu hafta başlarında Apple CEO'su Tim Cook'a bir mektup yazdı. Bu mektupta hükümet yetkilisi, ürünlerinin satışını durdurmasını ve hatta Rusya'nın App Store'a erişimini engellemesini istedi.

Fedorov'un mektubu, devam eden krizde Cupertino merkezli devin desteğini istediğini ortaya koyuyor. Markanın Rusya'daki kullanıcılara hizmet ve ürünlerini tedarik etmeyi bırakmasını istiyor. Şu anda Apple, iPhone'larını, Mac'lerini ve diğer ürünlerini Rusya'daki resmi web sitesi aracılığıyla satıyor. Ancak ABD, şirketin belirli ürünleri Rusya'ya ihraç etmesini engelleyecek yaptırımları zaten zorladı. Ancak bu hamle şu anda satışları durdurmadığı için markayı henüz etkilememiş olabilir.

Mektupta, "Size hitap ediyorum ve eminim ki sadece duymakla kalmayacak, aynı zamanda Ukrayna'yı, Avrupa'yı ve son olarak tüm demokratik dünyayı kanlı otoriter saldırganlıktan korumak için mümkün olan her şeyi yapacaksınız. Rusya Federasyonu, App Store'a erişimi engelleme dahil! Bu tür eylemlerin, Rusya'nın gençlerini ve aktif nüfusunu, utanç verici askeri saldırganlığı proaktif olarak durdurmaya motive edeceğinden eminiz.” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.