Güncel

Qualcomm, kağıttaki çizimi eş zamanlı olarak tablete aktaracak!

Geleceğin teknolojisi Qualcomm ile artık hayatımızda!

Qualcomm, kağıttaki çizimi eş zamanlı olarak tablete aktaracak!

Tüm dünyanın çok yakın takip ettiği, yarın milyonlarca kullanıcının ziyaretine açılacak CES 2014'ün en ilgi çekici şirketlerinden birisinin de Qualcomm olması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde yeni nesil işlemcisi Snapdragon 805'ün yeteneklerini yayınlanan demo videoları ile birlikte sizlere sunmuş, kullanıcıların kafalarındaki merakları bir nebze de olsa gidermiştik.

Qualcomm'un CES'te tanıtmasını beklediğimiz bir diğer yeniliği ise Ultra Sound NotePad adını verdiğimiz kağıt çizimlerinin eş zamanlı olarak tablete yani dijital ortama aktarılması olacak. Bu teknoloji geçtiğimiz aylarda geliştirilen özel bir tablet prototipi ile test ediliyor, kullanıcılara geçtiğimiz günlerdeki video ile ilk defa sunulmuştu.

1389012746_qualcommpapertotab800.jpg

Qualcomm, yeni nesil işlemcisi Snapdragon 805'ün yeteneklerini de kullanarak dijital kalem ile yaratılan ultrasonik seslerin kağıt ortamında yapılan dalgaların eş zamanlı olarak gönderilmesiyle birlikte ortaya çıkan bu teknolojiye geleceğin projesi olarak bakılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.