Güncel

Qualcomm, mobil oyun deneyiminde çığır açacak

Qualcomm, mobil oyun deneyiminde çığır açacak Qualcomm Vuforia Smart Terrain’i sergiliyor.


Qualcomm Incorporated, bugün, Uplinq™ 2013 kablosuz ekosistem konferansında Qualcomm Vuforia™ platformu için tasarladığı Smart Terrain™ özelliğini sergiledi. Qualcomm Vuforia, Qualcomm'un yüzde yüz iştiraki olan Qualcomm Technologies, Inc.’in bir ürünü. Vuforia, uygulamalara görme kabiliyeti kazandıran ve bugüne kadar Android ve iOS üzerinden çalışan cihazlara yönelik 5,500'den fazla uygulamada kullanılan, sektöründe lider bir yazılım platformu.

Smart Terrain, gerçekliği artırılmış mobil oyun deneyiminde yeni bir yoğunlaşma seviyesi ve etkileşim imkanı sunan çığır açıcı görüş özelliği. Vuforia destekli uygulamalar artık kullanıcıların kendi oyun alanlarını yaratmalarına ve oyun fiziğini gerçek dünyadaki yüzey ve nesnelere uygulayarak daha önce hiç yaşanmayan bir deneyimle, fiziksel dünya ile iletişime geçmelerine imkân sağlıyor.  Oyun içi deneyimi, oyun karakterlerinin etraflarında dolaşabildikleri fiziksel nesneleri ve gerçek yüzeyleri oyunla bütünleştirerek oyuncuların bu nesnelere çarpmalarını, üzerlerinden atlamalarını ve hatta bir masanın kenarından düşmelerine olanak sağlıyor.

1382354475_vuforia-5500x334.png

Qualcomm Technologies, Inc. ürün yönetimi başkan yardımcısı Jay Wright, “Vuforia Smart Terrain, film tadındaki özel efektleri yeni bir tarzda mobil oyunlara getirmeye çalışıyor; dijital oyun oynama deneyimiyle fiziksel dünyayı birbiriyle harmanlıyor” dedi.

Uplinq’de Smart Terrain’i sergileyen  Qualcomm CEO’su Paul Jacobs, dijital cihazlara bir sahneyi üç boyutta görme kabiliyeti veren PrimeSense Capri 3D sensörüyle geleceğe bakış atıldığı değerlendirmesini yaptı. PrimeSense CEO’su Inon Beracha, “Cihazlara, yeni nesil mobil Arttırılmış Gerçeklik oyunlarını Qualcomm işbirliği ile getireceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz" dedi. “Vuforia platformunu, özel olarak el cihazlarına gömülü olmak için tasarlanan PrimeSense Capri derinlik sensörü ile genişletmek, daha önce hiç görülmemiş oyun deneyimlerini hayata geçiriyor.” 

Vuforia ekibi, Uplinq’de sergilenen oyunda Behaviour Interactive Inc. ile de işbirliği yaptı. Sektöre öncü oyunları sunan Behaviour, 21 yıllık geçmişiyle deneyimli bir oyun stüdyosu. Behaviour President’ın başkanı ve baş yapımcısı Rémi Racine, “Behaviour’un, sektör lideri Qualcomm Technologies ile yaptığı işbirliği, sektörümüzde devrim yapacak, gelişmiş, geleceği düşünen ürünlerin en yenilerinin üretilmesi için harika bir fırsattır” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.