Güncel

Radara yakalanmayan hayalet bot!

Bu bot kurşun geçirmeme, radara yakalanmama ve saatte 75 mil hız yapabilme gibi özelliklere sahip.

Radara yakalanmayan hayalet bot!

İstanbul Tuzla'daki tersanelerde üretilen sahil güvenlik botu, radara yakalanmayan tek bot olma özelliğine sahip.

1338880685_sahil-guvenlik-bot.jpg

Armoni Tersaneleri merkezi Bartın'da bulunuyor.  Kurşun geçirmeme, radara yakalanmama ve saatte 75 mil hız yapabilme gibi özelliklerin hepsini bünyesinde barındıran tek sahil güvenlik botunun üretimini ise Tuzla'daki tersanesinde gerçekleştiriyor.

1338881027_86213.jpg

Armoni Tersaneleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Uçar, kullandıkları özel bir yalıtım ve izolasyon malzemesi sayesinde, botlara radara yakalanmama özelliği eklediklerini söyledi ve''Yanmaz, batmaz, kurşun geçirmez ve radara yakalanmayan özelliğiyle bot yapım teknolojisinde ABD, İsrail ve Almanya gibi ülkelerle yarışıyoruz. Dünyada kurşun geçirmez, radara yakalanmayan ve saatte 75 mil hız yapabilen özelliklerin hepsine sahip tek sahil güvenlik botu, sadece ülkemizde, tarafımızca imal edilmektedir. Diğer özelliklere sahip botlar, başka ülkelerde kısmen imal edilse de radara yakalanmayan bot imalatı, ülkemiz dışında dünyanın başka bir yerinde yok. Bu botlar, bir anlamda hayalet uçaklar gibidir'' dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.