Güncel

Ramazanın şampiyonu akıllı telefonlar oldu

Ramazan ayı boyunca en çok satılan ürün akıllı telefonlar oldu. İkinci sırayı ek garanti hizmeti alırken üçüncü sırada ise LCD TV’ler yer aldı.


Türkiye’nin teknoloji mağazalarından biri olan TeknoSA’nın satış verilerine göre, Ramazan ayında en çok satılan ürün akıllı telefonlar oldu. Satış verilerine göre cep telefonlarını ek garanti hizmetleri takip ederken üçüncü sırayı ise LCD TV’ler aldı. Ürünlerin ciro bazı sıralamasında ise TV ürün gurubu birinciliği elde etti. Tablet, notebook, mouse ve taşınabilir bellek gibi ürünleri içeren IT kategorisi Ramazan’ın yıldızı olurken mağaza içi hizmetlerin yer aldığı ‘Ürün destek’ kategorisine olan talepte de önemli bir artış yaşandı.

En yoğun ilgi sahur saatlerinde

Ramazan dönemindeki teknosa.com verilerine göre, satış trafiği 00.00 ile 03.00 saatleri arasında ortalama 4 kat arttı. Web sitesini ziyaret eden kullanıcı sayısı bir önceki aya kıyasla yüzde 10 oranında yükselirken, gelen ziyaretçilerin incelediği ürün sayısı ise yüzde 20 oranında artış gösterdi.

İllere göre ziyaret sayısı verilerinde üç büyük şehir dışında; Gaziantep, Mersin, Hatay, Manisa, Erzurum, Aydın, Zonguldak, Kahramanmaraş gibi iller ön sıralarda yer aldı. Bu illerde ziyaretçi sayısı Ramazan ayında yüzde 100’e varan oranlarda arttı.

Ramazan dönemine özel olarak teknosa.com üzerinden yapılan ‘Akşam 8’den sabah 8’e’ kampanyasında telefon, tablet ve televizyon kategorilerindeki ürünler en çok satılanlar arasında yer aldı.

Teknosa.com’un 2013 yılı Ramazan ayı satış gelirlerine bakıldığında ise, bu yıl yüzde 40’lık bir artış elde edildi. Bu dönemde alınan ürünlerin ortalama sepet değeri yüzde 20, alınan sipariş sayısı da yüzde 15 oranında yükseldi. Teknosa.com’a giren müşterilerin alışveriş yapma oranı da yüzde 40 artış gösterdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.