Güncel

Razer'ın yeni kulaklığı iddialı fiyatıyla geliyor!

Genelde premium oyuncu ekipmanları üreten razer bu sefer günlük kullanıcıyı hedef alıp onlara yönelik bir kulaklık olaran Opus X ile geliyor.

Razer'ın yeni kulaklığı iddialı fiyatıyla geliyor!

Oyuncu ekipmanı denince akla gelen ilk markalardan olan Razer günlük kullanıcılar için geliştirdiği ürünleriyle de adından söz ettirmeye başardı.

Markanın geçen sene tanıttığı Opus isimli kulaklığı pahalı olduğu yönünde şikayetler alınca şirket bu sene onun yerine daha uygun fiyatlı olan Razer Opus X modelini tanıttı.

Razer Opus X'in teknik detayları

40 mm özel tasarım sürücülere sahip olan Razer Opus X, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliğini ve dış sesleri duymanızı sağlayan hızlı dikkat modunu bünyesinde barındırıyor. Cihazda ikisi ANC için, diğerleri de konuşma kalitesini artırmak için görevli toplamda 4 adet mikrofon bulunuyor. Kulaklığın geçen seneki modele kıyasla en önemli farkı, THX uzamsal ses desteğinin bulunmaması.

Bluetooth 5.0 teknolojisiyle desteklenen kulaklık, gecikmesiz ses deneyimi ve uzun kullanım mesafesi vaat ediyor. Oyun modu ile oyunlarda 60 ms gecikme süresi sunan Opus X özellikle rekabetçi oyunlarda kullanıcısına fayda sağlıyor. USB Type-C portuyla şarj olan Razer Opus X Aktif Gürültü Engelleme modu açıkken 30 saat, kapalıyken de 40 saate kadar pil ömrü sunuyor.

270 gram ağırlığıyla oldukça hafif diyebileceğimiz Razer Opus X kulaklığın kafa bandı ve pedleri yapay deriden, pedlerin dış kısmı ise plastikten oluşuyor. Yeşilpembe ve beyaz olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olan cihaz üzerindeki fiziksel butonlar sayesinde ses seviyesini artırabilir/azaltabilir, müziği durdurabilir, Aktif Gürültü Engellemeyi açabilir ve hızlı dikkat moduna geçebilirsiniz. Bir adet özelleştirilebilir butona da dilediğiniz işlemi atayabilirsiniz.

Razer kulaklık için bir de “Razer Audio” uygulaması geliştirdi. Bununla butonların işlevlerini ayarlayabilmenin yanı sıra ekolayzer gibi ses ayarlarını telefonunuzdan hızlıca yönetebilirsiniz.

Peki Razer Opus X'in fiyarı ne kadar

Razer genellikle yüksek fiyatlı ekipmanlar çıkarsa da geçen sene Opus için gelen şikayetlerden dolayı Opus X'i uygun fiyatla çıkarıyorlar. Opus modeli 200 dolara satılırken Opus x sadece 100 dolara satılacak. Ülkemizde resmi olarak satılıp satılmayacağı bilinmese de fiyatının en az 1000-1200 TL bandında olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.