Realme C61'in fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

Realme C61'in fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu. Yeni modelin sunduğu özellikler, kullanıcılar arasında merak uyandırıyor.

Realme C61'in fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

Realme, yeni bütçe dostu akıllı telefonu Realme C61’i Hindistan pazarına tanıttı. Şirket, 28 Haziran'daki resmi lansman öncesinde cihazın fiyatı ve bazı önemli özelliklerini açıkladı.

Realme C61, HD+ LCD ekrana sahip ve maliyeti düşük tutmak için ekranında bir çentik bulunuyor. Cihaz, selefi C51’den tanıdığımız Unisoc T612 işlemcisini koruyor ancak bu kez 6GB’a kadar RAM seçeneği sunuyor ve 4GB’a kadar sanal RAM ile depolama alanı genişletilebiliyor.

Realme, C61’in “çelik kadar sağlam” olduğunu belirterek cihazın "entegre metalik çerçeve" ve "ArmorShell Koruma" ile geldiğini vurguluyor. Telefon, IP54 sertifikası ile toz ve su sıçramalarına karşı dayanıklı ve ekranı "güçlendirilmiş cam" ile korunuyor. Ancak, camın türü belirtilmemiş durumda.

Cihazın arka tarafında 32MP ana kamera ve derinlik sensörü bulunuyor. Realme, 5000mAh bataryasının 1000 şarj döngüsünden sonra bile kapasitesinin %80'inden fazlasını koruyacağını iddia ediyor.

Telefon ayrıca yan tarafta bulunan parmak izi tarayıcısı ve iPhone'lardaki Dynamic Island’a benzer bir mini kapsül özelliği ile geliyor. Bu özellik, belirli uygulamalar veya kamera işlevleri ile etkinleşiyor ve ilgili animasyonları veya uygulama sayfalarını görüntülüyor. Realme C61, Safari Green (Safari Yeşili) ve Marble Black (Mermer Siyahı) olmak üzere iki renk seçeneği ile sunulacak.

Cihaz, üç farklı depolama seçeneği ile piyasaya çıkacak: 4GB RAM ve 64GB depolama, 4GB RAM ve 128GB depolama, 6GB RAM ve 128GB depolama. En düşük depolama seçeneği 92 dolar, orta seçeneği 102 dolar ve en yüksek depolama seçeneği ise 108 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Realme C61, 28 Haziran'da satışa çıkacak ve realme.com, Flipkart ve fiziksel mağazalar aracılığıyla satın alınabilecek.

Realme C61'in fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı - Resim : 1