Güncel

Reddit NFT pazarını başlattı!

Reddit, benzersiz koleksiyon avatarları için NFT pazarını başlattı.

Reddit NFT pazarını başlattı!

Reddit, 7 Temmuz'da, kullanıcıların önceden belirlenmiş bir fiyata blok zinciri tabanlı profil resimleri satın almalarını sağlayan yeni bir NFT tabanlı avatar pazarının tanıtımını duyurdu.

Reddit NFT pazarını başlattı!

Sosyal haber toplama, içerik derecelendirme ve tartışma web sitesi Reddit, bunları satın almak için bir kripto para cüzdanına ihtiyacınız olmadığını ortaya çıkardı; bu nedenle kredi veya banka kartınızı kullanmanız yeterli olacaktır ve bunları saklamak için Reddit'in sunduğu cüzdan ürününü kullanabilirsiniz. 

Ayrıca, sosyal ağ platformu, bu erken erişim döneminde satın alınmak üzere toplam "on binlerce" değiştirilemez jeton ( NFT ) ile 90 benzersiz tasarımı piyasaya süreceğini söyledi.

Reddit NFT'leri sahiplerine lisans hakları verir

Firma, sınırlı sayıda NFT'lerinden birini satın alırsanız, onu sadece Reddit'te değil, internetin her yerinde avatar olarak kullanmak için lisans haklarının kullanıcılarına verileceğini söyledi.

Ancak bu haklar, Yuga Labs'ın Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT'ye sahip olmakla birlikte, sahibine satın aldıkları maymun avatarlarına dayalı olarak mallar ve televizyon programları yaratma yeteneği veren haklar kadar kapsamlı değildir.

Buna ek olarak, avatar oluşturucuda erişilebilen diğer giyim parçalarını birleştirerek avatarınızın görünümünü özelleştirebilirsiniz. Ayrıca avatarınızın, katıldığınız topluluklardaki yorumlarınızın yanında "parıltı benzeri bir etkisi" olacaktır.

Bu Reddit'in NFT'lerle ilk dansı değil

Bu, Reddit'in NFT'lerle ilk uğraşışı değil. Yılın başında firma, herhangi bir Ethereum tabanlı NFT'yi profil resminiz olarak koymanızı sağlayacak işlevselliği test etmeye başladı. Bu, Twitter'ın oldukça benzer bir işlevi tanıtmasından yalnızca birkaç hafta sonra geldi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.